Ehliyetsiz polislere özel kurs

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün motorlu araç sürücüsü açığını kapatmak için çıkardığı yönetmelik doğrultusunda harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü, 244 personeli için sürücü belgesi bulunmayan ehliyet kursu açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü, motorlu araç sürücüsü ihtiyacını karşılamak üzere sürücü belgesi bulunmayan personeli için kurs açtı. Şoförler ve Otomobilciler Odası'ndan bir hocanın trafik dersini, Sağlık Müdürlüğü'nden iki doktorun ilk yardım dersini, bir sürücü kursu hocasının da motor dersini vereceği kurs, B ve E ehliyeti bulunmayan 52, A2 ehliyeti bulunmayan 192 olmak üzere 244 personelin katılımıyla bugün başladı. Santral Garaj'daki Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın eğitim salonunda verilen kursun 20 gün süreceği bildirilirken, ders ve direksiyon eğitiminde 20 günlük kursu başarıyla tamamlayan personelin Acemler'de sınavlara gireceği belirtildi.

Sınavlarda başarılı olan personelin ehliyet almayı hak edeceği, harç paralarını kendilerinin ödeyeceği, kurs parasının ise Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılanacağı açıklandı. Bu arada Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Balkanlı'nın başkanlığını yaptığı Sınav Yürütme Komisyon Başkanlığı'nda, Trafik Tescil Şube Müdürü Tahsin Demir ve Bölge Trafik Şube Müdürü Cengiz Öztürk yer alıyor. Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nün sınav ve kurs işlemlerini üstlendiği Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Şube müdürlüklerinin ise direksiyon eğitimlerindeki araç teminini sağlayacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious