Ehliyetsiz sürücü, kaldırımdaki yayalara çarptı

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

İZMİR'in Menemen İlçesi Devlet Hastanesi bahçesinde otomobille kaldırıma çıkan ehliyetsiz sürücü 45 yaşındaki Murat Erol, 4 kadını yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaralı kadınlardan hastanede görevli röntgen teknisyeni 38 yaşındaki Seher Kaya ile hasta annesini ziyarete gelen 28 yaşındaki Şeyda Solmaz'ın durumlarının ağır olduğu belirtildi.
Bu sabah saat 08.45 sıralarında 35 AR 2545 plakalı otomobille yakınlarını Menemen Devlet Hastanesi'ne getiren ehliyetsiz sürücü Murat Erol, girişine koniler konularak araç trafiğine kapatılan yola girmek istedi. Kaldırıma çıkarak yola geçmek isteyen ehliyetsiz sürücü Murat Erol, fren yerine gaza basınca, polikliniklere doğru yürüyen yayalara çarptı. Kontrolden çıkan otomobil, kaldırımdaki itfaiye vanasına çarparak, durabildi.
Kazada, ameliyat olacak annesini ziyarete gelen Şeyda Solmaz ve nöbetten çıkan röntgen teknisyeni Seher Kaya ağır yaralanırken, tedaviye geldikleri belirlenen 42 yaşındaki Münevver Dede ile 35 yaşındaki Reyhan Karaorman da hafif yaralandı. Yaralılara ilk müdahale, Menemen Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Dede ve Karaosman ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilirken, başından yaralanan Solmaz ve omuzu kırılan ve akciğerinde kanama tespit edilen Kaya, İzmir Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.
Kazadan sonra, gözaltına alınan ehliyetsiz sürücü Murat Erol, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious