Ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı: 2 ölü, 4 yaralı

Ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı: 2 ölü, 4 yaralı.16331
  • Giriş : 23.04.2008 / 06:08:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 00:10:55

İstanbul Bakırköy'de kız arkadaşı ile eğlenceden dönen ehliyetsiz, 18 yaşındaki Tolga Balkan aşırı hız nedeniyle bariyerlere çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İSTANBUL Bakırköy'de kız arkadaşı ile eğlenceden dönen ehliyetsiz, 18 yaşındaki Tolga Balkan, aşırı hız nedeniyle kullandığı lüks otomobilin direksiyon kontrolünü yitirerek bariyerlere çarptı. Savrularak yoldan geçen bir servis minibüsüne çarpan otomobildeki emniyet kemerleri takılı olmayan ‘Vardar Turizm' şirketinin sahibi Gani Balkan’ın yeğeni Tolga Balkan ve 1 gün önce tanıştığı kız arkadaşı Ömür Dilek Laçin camdan fırlayarak öldü.

Kaza dün saat 22.00 sıralarında Bakırköy Osmaniye, D-100 Karayolu üzerinde meydana geldi. Bakırköy'den Topkapı yönüne giden Tolga Balkan, yönetimindeki 34 CHJ 97 plakalı ‘BMW' marka otomobilin kontrolünü yitirerek yolun sağ şeridindeki bariyerlere çarptı. Otomobil, çarpmanın etkisiyle tekrar yola savrulunca aynı yönde giden 46 yaşındaki Hasan Acar'ın kullandığı ‘Özel Kültür Sürücü Kursu'na ait 46 yaşındaki Hasan Acar'ın kullandığı 34 BH 5084 plakalı servis minibüsüyle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle minibüs yola devrilerek sürüklenmeye başladı. Minibüse çarpan otomobil de savrularak bariyerlere bindirdi.

Kazada emniyet kemerleri takılı olmayan sürücü Tolga Balkan ve kız arkadaşı otomobilin sağ camından fırlayarak yola düştü. Balkan, kaza yerinde ölürken kız arkadaşı kaldırıldığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kurtarılamadı. Kazada devrilen minibüste bulunan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan 5 kişi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayı görenler, aracın çok hızlı olduğunu belirterek, “Makas atarak ilerliyordu. Daha sonra kontrolü kaybedip bariyer ve minibüse çarptı. İki genç de araçtan fırlayarak yola savruldu” diye konuştu.

İŞADAMININ YEĞENİ

Tolga Balkan'ın ‘Vardar Turizm' şirketinin sahibi Gani Balkan'ın yeğeni olduğu belirlendi. Tolga Balkan'ın cenazesini almaya gelen yakınları Adli Tıp Kurumu Morgu önünde gözyaşı döktü. Baba Nevzat Balkan, “Benden izinsiz arabayı kaçırmış. Ehliyeti yoktu” derken hatalı olduğunu öne sürdükleri minibüs sürücüsüne dava açacaklarını belirtti. Tolga Balkan'ın yakınları da onun çok iyi yürekli bir kişi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious