Ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı

Ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı.10766
  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak ilçesi Yenişehir semtinde polisten kaçan sabıkalı ve ehliyetsiz sürücü, 1 kişinin ölümüne, 3 kişinin yaralanmasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Otomobilin sürücüsü Emin Yavuz (23), polisin ikazına uymayarak hızla kaçmaya başladı. Kaçan sürücü, bu sırada kendisini takip eden motorlu polis ekiplerine çarptı. İzini kaybettirmek isteyen sürücü Hamam Sokağı Ülkü Sineması kavşağında geldiğinde ise Gürçeşme Caddesinden gelmekte olan ve İşçievleri Gümrük seferini yapan 35 CSA 88 plakalı Aydoğan Dora (48) yönetimindeki belediye otobüsüne çarptı. Belediye otobüsü ise yolda yürümekte olan Aytaç Uğur (26) ve annesi Gülhan Sevinç Uğur'a (51) çarptı. Direkle otobüs arasında sıkışan Aytaç Uğur ve anne Uğur, AKS ekipleri tarafından kurtarılarak ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Otobüs şoförü Aydoğan Dora ile yolcu olarak bulunan ve otelde çalışan Mert Unudan (31) hafif yaralandı. Ancak direğin arasında sıkışarak bacakları kopan Aytaç Uğur, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Sabıkalı ve ehliyetsiz olduğu bildirilen otomobilin sürücüsü Emin Yavuz ise gözaltına alındı.

Annesiyle birlikte fotoğraf çektirmeye gittikleri öğrenilen Uğur'un işletme fakültesi mezunu olduğu ve iş bulamadığı için babasının yanında dönercilik yaptığı öğrenildi. Yaralı olan anne Gülhan Sevinç Uğur'un sedyede "Canım oğlum" diyerek oğlunun feryat etmesi ise yürekleri parçaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious