Ehud Olmert: Dayanıklıyım

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Olmert, yolsuzluk skandallarının ortaya çıktığı ve Lübnan savaşının idaresiyle ilgili soruşturmanın sonuçlarının beklendiği böyle bir dönemde "dayanıklı" olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Fransız haftalık L’Express dergisine verdiği demeçte, şimdiki kamuoyu yoklamalarına göre "gözde olmadığını" belirterek, geçmişteki popülerliğini yeniden kazanacağını söyledi.
Olmert, İsrail’de yakın zamanda ortaya çıkan skandallar konusunda, "Ben dayanıklıyım. 35 yıldır buradayım ve her şeyin üstesinden geldim" diye konuştu.
Ehud Olmert’in kamuoyu yoklamalarında kabul görme oranı, geçen yıl Lübnan’da Hizbullah gerillalarıyla çıkan savaştan bu yana düşmüştü.
Hükümetin atadığı bir komisyon, İsrail hükümetinin ve ordusunun Lübnan’da 34 gün süren savaşı idaresiyle ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturmayla ilgili ilk sonuçların bu ay açıklanması bekleniyor.
İsrailli yetkililer ayrıca, Olmert’in 2005’de Maliye Bakanı olduğu dönemde yaptığı mali anlaşmalarda usulsüzlük yapıp yapmadığını inceliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious