Ek tercih sonuçları 2013 - Ek yerleştirme sonuçları 2013 - Ösym sonuç adresi

Ek tercih sonuçları 2013 - Ek yerleştirme sonuçları 2013 - Ösym sonuç adresi.13602
02.10.2013 / 11:01:18

Ösym ek yerleştirmeler için ek tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Binlerce öğrenci açıklamaları merakla bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sonuçları Ösym tarafından açıklanacak. www.osym.gov.tr adresinden açıklanacak sonuçların 48 saatte duyurulması planlanıyor. ÖSYM çalışmalarını yaklaşık 1 haftadır sürdürüyor. Açıklama yapıldığında duyurusuna haber Aktüel'den ulaşabilrisiniz.

Bu arada Anadolu Üniversitesi yeni hayallere, yeni mesleklere ya da yeni heyecanlara yelken açmak isteyenlere sınavsız, şartsız “İkinci Üniversite” fırsatını ayağına getiriyor. “Hayallerim bir diplomaya sığmaz” diyenlerin 30 Eylül’de başlayacak olan “İkinci Üniversite” kayıtlarını kaçırmamaları gerekiyor. Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya ön lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler. İkinci Üniversite'ye kayıt yaptıran öğrenciler, Anadolu Üniversitesi tarafından uzaktan öğretim yöntemine göre kendilerine sunulmuş olan ders kitapları ve internet ortamında verilen e-Alıştırma, e-Ders, e-Kitap, e-Televizyon, e-Danışmanlık, Eş Zamanlı e-Danışmanlık, e-Sınav ve e-Sesli Kitap hizmetlerinden yararlanabilirler.

Öğrencileri etkileşimli ve zengin içerik bekliyor

İkinci Üniversite Programı'na kayıt yaptıran öğrenciler, 12 haftalık öğretim dönemi içerisinde ilgili üniteleri ders kitaplarının yanı sıra e-Televizyon hizmetinden yararlanarak takip edebilir. Bu ön hazırlığın ardından ise o üniteye ait e-Ders ya da e-Alıştırma imkânlarından yararlanarak alıştırma soruları sayesinde bilgilerini pekiştirebilir. Öğrenciler, eğer bu aşamaları yerine getirdikten sonra üniteye ait eksik kalan noktalar olduğunu düşünüyorsa İkinci Üniversite’nin kendisine sunduğu e-Danışmanlık hizmeti aracılığıyla akademik danışmanına bire bir sorularını yöneltebilir. Öğrenci, tüm aşamaları tamamladıktan sonra ise kendileri için hazırlanmış olan e-Sınav uygulamasına girerek buradaki deneme sınavlarını uygulayarak sınav öncesi seviyesini belirleyebilir.

2013-2014 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında başvurulabilecek bölüm ve programlar

İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek ön lisans programları/lisans bölümleri

Açıköğretim Fakültesi (Ön Llisans)

Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, ÇAğrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Emlak ve Emlak Yönetimi, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Laborant ve Veteriner Sağlık, Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Bilimler, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yerel Yönetimler.

Açıköğretim Fakültesi (Lisans)

Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İşletme Fakültesi (Lisans), İşletme, Konaklama İşletmeciliği, İktisat Fakültesi (Lisans), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler.

Laborant ve Veteriner Sağlık, Sosyal Hizmetler, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programlarında zorunlu staj uygulaması bulunurken, Konaklama İşletmeciliği Bölümü'nde ise isteğe bağlı staj uygulaması bulunuyor.

Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programı'na kayıt yaptıracak adaylar, ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1,75 metreden, bayan adayların 1,65 metreden kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge”lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*