Eker, gökyüzüne güvercin bıraktı

  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

'Amed' parçasıyla karşılanan Bakan Eker, gökyüzüne güvercin bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, bir takım incelemelerde ve açılışlarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi. Havaalanında Diyarbakır Valisi Efkan Ala, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve AK Parti teşkilatı tarafından karşılanan Bakan Eker'e partililer yoğun ilgi gösterdiler. Bakan Eker havaalanına gelmeden önce davul zurna eşliğinde halay çeken partililer, 'Amed' parçasını çaldılar.

"Sen bizim her şeyimizsin, Diyarbakır seninle gurur duyuyor." şeklinde slogan atan partililer, Diyarbakır'a gelen Eker'e güvercin hediye ettiler. Bakan Eker ise, güvercinleri kendi eliyle gökyüzüne bıraktı. Eker, daha sonra açılışını yapacağı Bağlar'daki Körhat Sağlık Ocağı'na geçti. Burada sağlık ocağı personeli tarafından karşılanan Eker, daha sonra sağlık ocağının açılışını Vali Ala ve Başkan Baydemir ile birlikte yaptı.

Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Namık Kemal Kubat'tan sağlık ocağı hakkında bilgi alan Bakan Eker, AK Parti hükümeti döneminde Diyarbakır'da bunun gibi birçok sağlık ocağının açıldığını belirterek, tüm ilçelere 112 Acil Servisi'nin kurulduğunu vurguladı. Açılış sonrası gazetecileren sorularını yanıtlayan Eker, son dönemde bölgede artan terör olaylarını değerlendirdi.

Sınır ötesi operasyonla ilgili şu an herhangi bir şeyin bulunmadığını dile getiren Eker, "Terörle etkin mücadele konusunda kararlılık içerisindeyiz. Mücadelemiz her zaman devam edecek. Terör olayları zaman zaman artıyor tabi. Biz üzülüyoruz." dedi. Öğlen yemeğinin ardından Diyarbakır Ticaret Borsası'na geçen Bakan Eker, burada mahsül alım biriminde bir takım incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious