Eker: Ak Parti belediyecilik uzmanı

Eker: Ak Parti belediyecilik uzmanı.14521
  • Giriş : 03.06.2009 / 14:43:00

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti'nin uzmanlık alanının yerel yönetimler ve belediyecilik olduğunu belirterek, ''Belediye hizmetlerinde AK Parti uzmandır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Eker, YSK tarafından iptal edilmesi nedeniyle yerel seçimlerin 7 Haziran'da yenileneceği Söke'ye bağlı Bağarası beldesinde vatandaşlara hitap etti. Bağarası'nda yarım kalan hesabı tamamlayacaklarını söyleyen Bakan Eker, halkın desteğiyle partisinin Belediye Başkan Adayı Akif Pala'nın hayırlı işlere başlayacağına inandığını kaydetti.

Bakan Eker, Türkiye'nin kalkınması adına bu bölgenin kalkınmasına büyük önem verdiklerini, AK Parti'nin iktidar olduğu günden bu yana önemli projelere imza attığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Sizlerin daha çok kalkınması için birçok projemiz var. Biz bu projelerin birçoğunu hükümet olduğumuz günden bu yana yerine getirdik. Aydın'da 23 tane tarımsal kalkınma kooperatifini destekledik. Bunu anlamak için bizden önce kaç tane tarımsal kalkınma kooperatifinin desteklendiğini irdelemek gerekir. Bu destek sayısı birdir. Kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme projesi kapsamında Aydın'da 37 proje için 6 milyon 200 bin TL hibe destek sağladık. Bu desteklerimiz bundan sonra da sürecek. Önümüzde 17 daha proje var. Bu projeler için 3 milyon 700 bin TL hibe desteği devam edecek.''

Aydın'da ayrıca makine ekipman desteği projesi kapsamında 2007 yılından bu yana 191 adet projeye 1,5 milyon TL hibe desteği sağladıklarını belirten Bakan Eker, Tarım Bakanlığı projesi kapsamında da 43 tane tarım danışmanının köylerde görevlendirildiğini belirti. Eker ''Biz bunları niçin yapıyoruz? Daha çok verim, daha çok üretim alınsın diye. Belediye hizmetlerinde de AK Parti uzmandır. Genel Başkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde dillere destan projeler yapmıştır. Bizim uzmanlık alanımız yerel yönetimler ve belediyeciliktir. Bu kapsamda belediyelere çok büyük hizmetler sunduk '' diye konuştu.

Bakan Eker, Bıyıklı beldesinde de üreticilerin TARİŞ ile ilgili sorunlarını dinledi. Bakan Eker, TARİŞ ile ilgili yeni bir yapılanma sürecinde olduklarını, TARİŞ ve tarım satış kooperatiflerinin halen Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı bulunduğunu, bu iki kuruluşun Tarım ve Köyişleri Bakanlığına bağlanması konusunda çalışma başlatıldığını, işlem tamamlandıktan sonra sorunların çözüleceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*