Ekinci: 'Yedi villam var ne olmuş?'

Ekinci: 'Yedi villam var ne olmuş?'.10703
  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Orman eski Bakanı Hasan Ekinci Acarkent’te yedi villası bulunduğunu belirtirken, “Bunları tapudaki hisselerimden aldım. Garip olan ne?" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Medyanın mercek altına aldığı Acarkent’te villa sahibi olmakla suçlanan Orman eski Bakanı Hasan Ekinci, sessizliğini “Gerçek Gündem” haber portalına bozdu.

İstanbul Beykoz’da kurulu bulunan Acarkent Evleri’nde 13 tane villası olmakla suçlanan ve tartışmanın odağına oturan Ekinci, Acarkent’te yedi villası bulunduğunu belirtirken, “Bunları tapudaki hisselerimden aldım. Garip olan ne?" dedi.

Ekinci şunları kaydetti:

"Medya benim 13 villam olduğunu yazmış. 13 değil 7 villam var. Bunda garip olan ne? 1935’ten beri o bölgede üzerime kayıtlı arazim vardı. Bu araziler, Moda AŞ adlı şirket üzerine kayıtlıydı. Ben de bu şirketin Genel Koordinatörü’ydüm. Daha sonra biz bu araziyi, İsmet Acar’a sattık."

Ekinci, 7 villaya nasıl sahip olduğunu ise şu sözlerle açıkladı:

"Biz araziyi satarken, İsmet Acar bize arazi karşılığında ev vereceğini taahhüt etti. Yıl, 1985 ya da 1986’ydı. Oralara ev yapma iznini de ANAP verdi. Ben o zaman siyasette değildim bile. Biz araziyi sattıktan sonra, Acarlar Orman Bakanlığı’na başvurdu. Önce ön izin verildi. Ardından da yapım izin çıktı. Ben ise 1992’de Orman Bakanı oldum. Yani, benim dönemimde yapılmadı bu inşaatlar..." ANAP’ın, 1992’de konu hakkında gensoru verdiğinin hatırlatılması üzerine Ekinci, "Evet gensoru verdiler ama, reddedildi bu gensoru" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious