Ekinlik'deki yangın korkuttu

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Ekinlik'te elektrik direğinde yanan kuşun kuru otların bulunduğu tarlaya düşmesi sonucu çıkan yangın adada paniğe sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Ekinlik adasında tatilini geçiriyor. Erdoğan. Remzi Gür'ün villasında dinlendiği sırada adanın üst kısmında bulunan tarlalarda yangın çıktı. Elektrik direğinde bulunan bir karganın kısa devre sonucu yanması ve otların bulunduğu yere düşmesiyle çıktığı öğrenilen yangın ada sakinlerine heyecanlı anlar yaşattı. Ellerine kürek ve kova alan halk yangın yerine koştu. Jandarmanın yardımıyla yangın büyümeden söndürüldü. Vatandaşlar küreklerle soğutma çalışmalarına katıldı.

Yangına elektrik direğinde yanan karganın sebep olduğunu belirten Şakir Adalı, yangına sebep olan kuşu eline alarak habercilere gösterdi. Adalı, "Otların bulunduğu tarlalarda elektrik direklerine konan kuşların yanmasıyla her zaman yangın oluyor. 2 ay önce de bir üst tarlada yangın çıkmıştı. Yangınları muhtarlığa ait su tankeriyle söndürmeye çalışıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious