Ekiplerden deprem tatbikatı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Ceza İnfaz Kurumları Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 4 eğitim merkezinden biri olan Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi'nde Ceza İnfaz Kurumları'nda yeni görev alan personele yönelik verilen eğitim, Sivil Savunma ekiplerinin tatbikatı ile tamamlandı.

Senaryo gereği deprem nedeniyle hasar gören bina içerisindeki mahsur kalan vatandaşların kurtarılması tatbikatı, izleyenleri heyecanlandırdı. 6 katlı binanın üst katındaki vatandaş halatlar yardımıyla sırtta, omuzda, kucakta, çeşitli kurtarma teknikleri kullanılarak kurtarıldı.

Ceza ve Tevkif Evleri'nde görevli personele yasalar çerçevesinde eğitim verdiklerini ifade eden Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Talat Akbaş, kursiyerlere sadece teorik değil, deneyim kazandırmak amacıyla bu türden tatbikatlar da yaptırdıklarını açıkladı. Doğal afetlerde devlet güçlerinin birlikte hareket etmesinin tatbikatlarla sağlandığına değinen Başkan Hakim Akbaş, "Kursiyerlerimizi en iyi şekilde yetiştirme sorumluluğuyla, merkezimizde; şu ana kadar farklı mesleklerden 3 bin kişiye eğitim verilmiştir. Halen eğitim gören veya eğitimlerini tamamlayarak çeşitli görevlerde öncelikle insanlığa hizmet anlayışı ile çalışan kursiyerlerimizin başarıları, gururumuzun ve umudumuzun başlıca nedenleridir. Eğitim merkezimiz; yaşlıların ziyaret edilmesi, fidan dikilmesi ve ihtiyaçlı aile ve çocuklara giyim yardımı gibi birçok sosyal aktiviteyi de yerine getirmektedir. Bizim için bilgi, beceri yanında değerler de önemlidir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious