Ekmeğe yüzde 50 zam

Ekmeğe yüzde 50 zam.4304
  • Giriş : 20.09.2006 / 00:00:00

Kırıkkale Fırıncılar Birliği arasında bir süre önce yaşanan anlaşmazlık nedeniyle başlayan rekabet, birliğin tekrar sağlanmasın ardından sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekmeğe zam gelmediğini belirten fırıncılar, aralarında rekabetin kalkmasından dolayı fiyatların normal seviye çıktığını ve ekmeğin 2003 yılında alınan raiç fiyattan satıldığını ifade ettiler. Fırıncılar, 2006 yılı için henüz raiç almadıklarını, Ramazan ayının ilk haftasında ekmek fiyatlarının 40 Ykr olmasını beklediklerini söyledi.

Ekmeğe yapılan zamların Ramazan ayına kısa bir süre önce yapılmasının tesadüf olduğunu dile getiren fırıncı Mehmet Şimşek, Ramazan ayında ekmek satışlarının yarı yarıya düştüğünü, maliyetin arttığını ve ekmek üretiminde kullanılan mamullere yapılan zamlara karşı güçlerinin kalmadığını söyledi.

Ekmek fiyatlarının 30 YKr olmasına tepki gösteren vatandaş Ali Gözüaçık "Açıkçası beklenen bir durumdu. Çünkü maalesef ülkemizde belli dönemlerde belli gıdalara zam yapılıyor. Bu durum standart hala geldi. Her yıl ekmeğe Ramazan ayı öncesi zam yapılıyor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious