Ekmek arası döner izdihamı

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıl dönümü etkinlikleri Zonguldak'ta coşkuyla kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşma yapan Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, "Bakalım Kurtuluş Savaşına; Diyarbakırlısı, Vanlısı, Edirnelisi, Sinoplusu, Antalyalısı, tek yürek haline gelmiştir. Ve onların tek gayesi vardır. Bu vatan topraklarını düşmana çiğnetmemek. Bize düşen görev birlik ve beraberlik içerisinde çok daha güzel işler başaracağımıza inanmamızdır. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece tarih boyunca bize içte ve dışta hiç kimse zarar verememiştir. Ne zaman birbirimizle çatışma noktasına gelmişiz, o zaman bizim bu durumumuzdan istifade etmeye kalkmışlardır. Geçmişte oynanan oyunları hepimiz biliyoruz. Türk, Kürt, Alevi, Sünni diye Türk insanın içine nifak sokmak isteyenler hep yabancılardır. Türk Milletinin bunlara aldanmaması gerekir. Biz tek Cumhuruz." dedi.

Daha sonra düzenlenen geçiş töreninde il merkezinde bulunan tüm ilköğretim ve lise düzeyindeki okulların geçişinin yanı sıra, Zonguldak Muharip Gaziler Derneği, Zonguldak'ın sarı baretli maden işçileri ve diğer kurum ve kuruluşların geçişi büyük ilgi gördü. Bu yıl ilk defa Zonguldak'ta basın mensupları da yürüyüşe katılması da protokolden alkış aldı.

Geçiş törenlerinin ardından Vali Erkmen'in, ekmek arası döner dağıtımı sırasında yaşanan izdiham ilginç görüntülere sahne oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious