Ekmek arası ecstasy

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Adana’da uluslararası bir uyuşturucu şebekesine yönelik operasyonda, Trabzon ekmekleri arasına gizlenmiş 4 bin ecstasy hap ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Almanya ve Hollanda’dan aldıkları uyuşturucu ecstasy haplarını Adana ve İstanbul’da satacakları ihbarı üzerine operasyon başlattı. Narkotik polisleri, Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’ndan CW NK 570 Almanya plakalı Mercedes'le giriş yapan ve 20 gündür takip ettikleri uyuşturucu kaçakçılarını Adana’nın Pozantı İlçesi’ne bağlı Akçatekir turnikelerinde durdurdu. Otomobildeki uyuşturucu kaçakçıları M.S., M.İ ve 67 yaşındaki Ş.K. gözaltına alındı. Bu operasyonla eş zamanlı olarak Atakent Sitesi’nde bir eve baskın düzenleyen polisler uyuşturucu kaçakçılarıyla bağlantısı olan 46 yaşındaki A.A’yı da yakaladı.

Mercedes otomobilde yapılan aramada, iki Trabzon ekmeğinin arasına gizlenmiş toplam 4 bin uyuşturucu ecstasy hap bulundu. Şebeke elebaşı M.S.’nin vücuduna bantla sardığı pakette de 800 gram eroin çıktı. Sahte kimlik kullanan M.S.’nin evinde yapılan aramada da esrar, hassas terazi ile 1 tabanca 17 mermi ve 2 şarjör bulundu.

Yapılan sorgulamada eroinin A.A. tarafından İran, Irak ve Suriye’den getirildiği ve yurtdışına gönderilmek üzere M.S.’ye teslim edildiği, Almanya ve Hollanda’ya gönderilen eroinin karşılığında bu ülkelerden temin edilen ecstasy hapların da şebeke elemanları tarafından Türkiye'ye sokulduğu ve büyük kentlerde satışının yapıldığı belirlendi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious