Ekmek bayram sonrası zamlı geliyor

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Kayseri Ticaret Odası Meclis Toplantısı'nda, ekmek fiyatının artırılması talebi oylandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri Ticaret Odası (KTO) 20. Olağan Meclis Toplantısı'nda, bayram sonrası ekmek fiyatına zam yapılması kararlaştırıldı. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Meclis Toplantısı'na Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci, meclis üyeleri, sanayiciler ile esnaflar katıldı. Meclis toplantısında yönetim kurulu faaliyet raporları okundu. Ayrıca Meclis gündeminde Kayserispor, Erciyesspor Futbol takımları ile ve TED Kayseri Kolejspor bayan Basketbol takımı kulüplerine mali destek verilmesi, Berber ve Kuaförlerin fiyat artışının belirlenmesi ile ekmeğe uygulanacak fiyat artışı maddeleri yer aldı.

Ticaret Odası'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Hasan Ali Kilci, Türkiye'de ki enflasyon oranlarını değerlendirerek, hazır giyim ve konfeksiyoncuların sorunları ile ilgili çok sıkıntılar olduğunu dile getirdi. Konuşmnın ardından gündem maddelerinin oylanmasına geçildi. Oylamalar sonrasında Berber ve Kuaförlerin fiyat tarifelerindeki artış, Kayserispor, Erciyesspor Futbol takımları ile TED Kayseri Kolejspor Bayan Basketbol Takımı kulübüne mali destek verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Ayrıca ekmeğe uygulanması planlanan zammın Ramazan Bayramı'ndan sonra uygulamaya koyulması ve 200 gram ekmeğin 30 Yeni Kuruş'tan satışa sunulması oy birliği ile kararlaştırıldı. Meclis toplantısının ardından Kayseri'nin tanıtımına katkılarından ve marka bilincine sağladığı desteklerden dolayı KTO Meclis Başkanı Bekir Adıyaman ve KTO Başkanı Hasan Ali Kilci, Şahin Et ve Et Ürünleri Şirketi adına firma Genel Müdürü Salih Fazlıoğlu'na teşekkür belgesi ile plaket takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious