Ekmek zammı kapıda

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, ”Türkiye genelinde ekmek fiyat artışı yüzde 10-15 aralığında olacaktır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balcı yaptığı yazılı açıklamada, “üretici-tüketici birlikteliğini sağlamak konusunda her zaman fedakarlıkta bulunan fırıncıların, tüketiciyi de düşünerek daha önce yüzde 25 civarında olmasını beklediği fiyat ayarlamasını yüzde 10-15 aralığında tuttuğunu” ifade etti.
Un fiyatlarındaki artışın önlenemediğini belirten Balcı, akaryakıt, doğalgaz ve diğer girdi maliyetlerindeki artışın, “Türkiye genelinde ekmek fiyatı artışını kaçınılmaz hale getirdiğini” bildirdi.
Balcı, açıklamasında şunları kaydetti:
“Odalarımız, kendi bölgelerine uygun ekmek maliyet hesaplarını yapacaklar ve bulundukları ilin birliğine onaylatarak yeni ekmek fiyatlarını devreye sokacaklardır.
Daha önce fiyat artışı için işlemlerini tamamlamış olan odalarımız, yeni fiyatlarını 15-20 gün içerisinde uygulayacaktır. Zam için yeni müracaat eden odalar ise bir ay içerisinde zammı uygulayacaklardır.”

-ANKARA'DA RAMAZAN PİDESİ 60 YKR-

Balcı, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla pide fiyatlarını belirleme konusunda çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.
Geçen yıl uygulanan fiyatların bu yıl da uygulanması için çalıştıklarını belirten Balcı, “bu yıl Ankara'da 300 gramlık Ramazan pidesinin, 60 YKr'den satılacağını” kaydetti.
Balcı, diğer bölgelerde üreticilerin kendi maliyetlerini hesaplayarak fiyatlarını belirleyeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious