Ekmekten fare pisliği çıkınca fırın kapatıldı

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Van'da yapılan gıda üretim yerleri denetimlerinde yine aynı manzaralarla karşılaşılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'da bir vatandaşın marketten aldığı ekmekten fare pisliği çıktığını söylemesi ve belediyeye başvurması üzerine belediye zabıta ekipleri inceleme başlattı. Zabıtanın yaptığı incelemede sözkonusu markete ekmek veren fırın tespit edilirken, yapılan incelemelerde fırının ruhsatsız olduğu da ortaya çıktı. Bunun üzerine harekete geçen zabıta ekipleri Ordu Caddesi üzerinde bulunan fırına ani bir denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerde, işyeri sahibi yaşanan olayın çalışanların dikkatsizliği sonucu ortaya çıktığını ve bu durumun yaşanmasını kesinlikle kendilerinin de tasvip etmediğini belirterek, bunun için gereken tedbirleri aldıklarını söyledi.

Denetimler sonunda fırının kapatılmasına karar veren zabıta ekipleri fırının kapılarına mühür vurarak, işyeri açma ruhsatı alana kadar fırını kapattı.


Vatandaşların ihbarını değerlendirdikleri gibi her zaman denetimlerde bulunduklarını açıklayan zabıta ekipleri, bilhassa gıda üretimi yapan yerlerden alışveriş yapan vatandaşların tüketici olarak dikkatli olmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious