Ekonomi bu krizle çatlarsa 2001'i aratır!

Ekonomi bu krizle çatlarsa 2001'i aratır!.9207
  • Giriş : 16.02.2008 / 00:00:00

MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan, Türkiye'nin ''ciddi bir krizle karşılaşmak üzere olduğunu'' ifade ederek, ''Ekonomi bu krizle çatlarsa 2001'i aratır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aktan, partisinin Eskişehir İl Teşkilatınca düzenlenen ''Türkiye'nin Gündemi'' konulu toplantıda, ekonominin, toplumun temel faaliyet alanlarından biri olduğunu belirterek, ekonomiyle oyların alınıp kaybedildiğini kaydetti. MHP'nin ciddi ekonomik programları ve planlamalarının bulunduğu ifade eden Aktan, şöyle konuştu: ''İktidar, 100 milyar dolarlık ihracatla övünüyor.

Bu övünülmesi gereken bir rakam değil. Demokrasiye geçtikten sonra ülkede kalkınmanın ilerlemesi durdu. Demokraside partiler oy almak için sürekli popülist politikalar uyguladı. Bu politikalar MHP'nin de içinde olduğu 57. Hükümet'in başına patladı. 57. Hükümet'in aldığı önlemler hükümetteki partilerin seçimleri ağır bir şekilde kaybetmesine yol açtı. Önlemlerin meyveleri AK Parti Hükümeti zamanında alındı.

AK Parti, Türkiye'nin içinde ve dışında görmediğim bir şansa sahip oldu.'' Aktan, Hükümet'in, makro ekonomik politikalarının başarılı olamadığını, gerekli ekonomik önlemleri almadığını savundu. Türkiye'de işsizliğin giderek arttığı anlatan Aktan, ''Türkiye'nin 20 milyonu aç ve yoksul. Türkiye ciddi bir krizle karşılaşmak üzere. Ekonomi bu krizle çatlarsa 2001'i aratır'' dedi.

-TERÖRLE MÜCADELE-

Aktan, Hükümet'in terör konusunda ''600 şehit verildikten sonra sonra harekete geçtiği'', Başbakan Erdoğan'ın terör örgütüne müdahale konusunda ''ABD'den izin aldığı'' iddialarında bulundu.

Aktan, ''Hava Kuvvetlerimiz terörle mücadele konusunda etkili oldu, ancak bununla sorun çözülmez. Mutlaka kara harekatı yapılmalıdır. Habur sınır kapısı kapatılmalıdır. Aşağıdakini başka türlü hizaya getiremezsiniz'' görüşünü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious