Ekonomi dünyası şaşkın

Ekonomi dünyası şaşkın.9712
  • Giriş : 15.03.2008 / 09:04:00

AK Parti’ye açılan kapatma davası iş dünyasında da şok etkisi yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ekonomi dünyasının görüşleri şöyle:

Murat Yalçıntaş (İstanbul Ticaret Odası Başkanı): Türkiye’yi güvensizlik ve belirsizlik ortamına sürükleyecektir. Davanın ekonomik istikrarı bozacağını, AB ile ilgili yeni sıkıntılara sebep olacağını ve Türkiye’nin imajını çok olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Oğuz Satıcı (Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı): Karar sadece ekonomiyi değil, Türkiye’yi kökünden etkiler. Demokratikleşme yolunda olan bir ülkede böyle bir karar gerçeklerle örtüşmüyor.

Timur Bayındır (Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı): İnşaallah bu olay ciddi boyuta gelmez. Bu kadarı bile iyi giden turizme darbe vurabilir.

Sinan Aygün (Ankara Ticaret Odası Başkanı): Açıklamanın zamanlaması doğru. Çarşambadan kokusunu almıştık. Bıçak sırdında giden ekonomiyi çok olumsuz etkiler. Dedikleri gibi sağlam ekonomi varsa, Merkez Bankası’nın rezervleri güçlüyse bir şey olmaz.

Ömer Bolat (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı): Türkiye demokrasisine, istikrarına ve ekonomisine yönelik son derece yanlış bir karar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious