Ekonomi iyileşti, halkın tercihi değişti

Ekonomi iyileşti, halkın tercihi değişti.26116
  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Perakende sektöründe dünya devlerinden Metro Cash& Carry'nin Türkiye Genel Müdürü Hakan Ergin, tüketicinin alım gücünde ciddi bir iyileşme olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergin, "ekonomideki iyileşme tüketiciye yansımaya başladı. Kriz yıllarında pirinçten makarnaya, çikolatadan şekere doğru dönüş olur; şimdi bunun tersi yaşanıyor. Makarnadan pirince, şekerden çikolataya dönüş, tüketicinin alım gücünde ciddi iyileşme olduğunu gösteriyor" dedi.

10. MAĞAZA GAZİANTEP’E

2007 yılının çok hassas bir dönem olduğuna da dikkat çeken Ergin, "Hem Cumhurbaşkanlığı hem de genel seçimden dolayı müşterilerdeki güveninin kaybolmaması lazım. Eğer bu dönem çok başarılı şekilde atlatılırsa, hızlı büyüme devam eder" diye konuştu. Bu arada, Metro Cash&Carry, Türkiye'deki 10. mağazasını, 12 milyon euroluk yatırımla Gaziantep'te kurdu. 40 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Metro Cash&Carry Gaziantep, 22 Aralık'ta açılacak. 400'den fazla kişiye istihdam sağlayan mağaza ile bölgedeki illerin yanı sıra Suriye ve Irak gibi komşu ülkelere de satış planlanıyor. Hakan Ergin, sanayi ve ticarette hızlı bir gelişme gösteren Gaziantep'in büyük bir tüketim potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Geçen yıl 717 milyon euro ciro elde ettiklerini de ifade eden Metro Cash&Carry Genel Müdürü Ergin, "2006'da da hedeflerimizin üzerine çıktık, çok başarılı geçti" şeklinde konuştu. Anadolu'ya yayılmak istediklerini de anlatan Ergin, "Elimizde onlarca proje var. Ama arsa bulmakta zorlanıyoruz" dedi. Ergin, 2007'de 2 ila 4 mağaza açacaklarını, Antalya, Konya, Kayseri ve Mersin'in de incelemeleri altında olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious