'Ekonomideki istikrar ortamından rahatsızlık duyanlar var'

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ekonomide istikrar ortamını bozmaya çalışanlar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esenyurt 3. Etap konutlarının kura çekimine katılan Başkan Topbaş, ekonomideki istikrar ortamından rahatsızlık duyanlar olduğunu belirtti. Başkan Topbaş, "Yatırımlarda ekonomik istikrarın önemi var. Bunu bozmaya çalışanlar da var. Ama bu yatırımları, bu gelişmeleri engelleyemeyecekler" şeklinde konuştu. Kiptaş'ın İstanbul için yaşanabilir alanlar oluşturmaya devam ettiğini anlatan Topbaş, Kiptaş'ın artık inşaat sektöründe güvenilir bir marka haline geldiğini belirtti.

Esenyurt'ta Kiptaş tarafından yaptırılan 1320 konut hakkında da bilgi veren Başkan Topbaş, konutlardan 24 tanesinin engelli vatandaşlar düşünülerek ayrıldığını anlattı. Topbaş, binaların giriş katlarında bulunan bu dairelerin engelliler için özel olarak dizayn edildiğini de sözlerine ekledi.

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım da, 26 Mayıs-9 Haziran 2006 tarihleri arasında konutların satışlarının yapılacağını ve 240 aya kadar vade seçeneği bulunduğunu hatırlattı.


Konuşmaların ardından Başkan Topbaş, engelli bir vatandaşın tapu işlemlerini başlattı. Adının Filiz Karacan Öcal olduğu öğrenilen engelli vatandaşın işlemler sırasında duygulandığı görüldü. Topbaş'ın yanına çağırdığı Öcal konuşurken gözyaşlarını tutamadı. Öcal'ın ağlamasına duygulanan Topbaş'ın da gözlerinin dolduğu gözlendi.

Filiz Karacan Öcal, yıllardır bir ev hayalinin olduğunu ve bu evin kendisi için tamamen sürpriz olduğunu söyledi. Konuşurken ağlamamak için kendini zor tutan Öcal'ın duygulu sözleri dikkat çekti. Törene katılan diğer vatandaşlar da umutlu olduklarını, yaşanan istikrar ortamında ev sahibi olmayı dilediklerini anlattı.

Esenyurt'ta satışa sunulan 3. etap konutları 75, 95 ve 129 metrekarelik dairelerden oluşuyor. Peşinat olarak 6, 10 ve 12 bin YTL peşinat ödeyecek vatandaşlar, 60 aydan 240 aya kadar vade imkanıyla konut sahibi olabilecekler. Toplam 1320 daireden oluşan projede 24 daire giriş katlarında engelli vatandaşlar için ayrılmış durumda. Başvuruda bulunacak vatandaşlardan 5 yıldır İstanbul'da ikamet ediyor olmak ve üzerine kayıtlı mülk bulunmamak şartlarını taşımaları isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious