Ekonomik kriz 'kokain kuryesi' yaptı

Ekonomik kriz 'kokain kuryesi' yaptı.14789
  • Giriş : 04.12.2008 / 22:50:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:50:21

Dünya Ekonomik Krizi ülkeler arasında dalga dalga yayılmaya devam ederken insanlığa yansıyan olumsuz sonuçları da ortaya çıkmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nün Kokain Kuryesi olarak gözaltına aldığı Bolivya uyruklu Maria Hinojosa B.'nin, pasta imalathanesinde çalıştığı fakat ekonomik kriz nedeniyle işinden atıldığı ortaya çıktı.

İŞSİZ KALINCA ZEHİR TACİRLERİNİN AĞINA DÜŞTÜ

İki çocuk sahibi Kokain Kuryesi Anne Maria Hinojosa B. , çalıştığı imalathaneden çıkartılıp işsiz kalınca zehir tacirlerinin ağına düştü. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için uluslararası zehir tacirlerinin, para karşılığı kuryelik teklifini kabul etti. Mide asitine dayanıklı olduğu için prezervatife sarılı kapsüller halindeki kokaini yutan ve bir kısmını da kalın bağırsağına zulalayan kadın Türkiye'ye gelmek üzere yola çıktı.

 

Flash Animasyonu

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ ŞÜPHELENDİ

Kurye Kadın uçakla, Bolivya'dan Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a geçti. Buradan da yine uçakla İstanbul Atatürk Havalimanına gelen Maria Hinojosa B.'yi, İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri şüpheli davranışları üzerine gözaltına aldı.

Şüpheli kadının çantasını arayan polis hiçbir şey bulamadı. Fakat kadının gözlem odasındaki hareketlerinden şüphelenen deneyimli Narkotik Polisleri, kadının mide ve bağırsak röntgenlerinin çekilmesi için sağlık kuruluşuna götürdü.

RÖNTGEN FİLMİNDE KOKAİNİ GÖRDÜLER

Çekilen röntgen filminde polisin şüpheleri doğru çıktı. Kadının karnında 68 kapsül halinde ve kalın bağırsağında toplam 1084 gram kokain olduğu tespit edildi. Sağlık müdahalesi ile kadının vücudundan uyuşturucular çıkarıldıktan sonra, kokain kuryesi kadın Narkotik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Küresel Kriz'in mağduru olan Kadın Kokain Kuryesi, geçtiğimiz Pazartesi sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*