Ekranlar artık Tikli Hilmi vakalarından geçilmiyor

Ekranlar artık Tikli Hilmi vakalarından geçilmiyor.55474
  • Giriş : 19.10.2007 / 20:25:00
  • Güncelleme : 19.10.2007 / 20:46:23

Canlı yayın kazasına uğrayan son sunucu "Sizin Sesiniz" programını sunan İnci Ertuğrul oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çarşamba günü stüdyoya, evden kaçan karısını bulmaya çalışan bir adam gelmişti. Her zaman olduğu gibi adamın "ifadesine" baş vuruldu.

Adam, stüdyoda olduğunu unutup, bütün "doğallığıyla" yaşananları anlatmaya başladı:

"Adamı yolda çevirdim. Hele şunun bir aslını anlat bakam dedim. O da benim yüzüme karşı, 'Arkadaş ben senin karını s.kiyom' dedi..."

İşte filmin koptuğu an burasıydı. Stüdyoya adeta bir bomba düşmüştü. Sunucu İnci Ertuğrul ve programın hukuk danışmanı "Aman, dur, ne yapıyorsun?" filan demeye yeltendiler ama bu müdahale, durumu kurtarmaya yetmedi... Olan, olmuştu... Bu kez görsel değil, işitsel bir "Tikli Hilmi vakası" yaşanmıştı.

DÜNYA KULLANIYOR TÜRKİYE NEDEN KULLANMIYOR?

Tüm dünyada kullanılan "profile" diye bir sistem var. Stüdyodaki görüntüyü 1 dakika gecikme ile antene çıkartıyor. Bu aralıkta reji, programdaki istenmeyen konuşma ve görüntülere müdahalede bulunabiliyor. Özellikle, mahalle arasından insanları stüdyoya dolduran,"ne dediğini bilmeyecek kadar üzgün ya da sinirli olan sıradan vatandaşları" canlı yayında konuşturan programcıların bu sistemi mutlaka kullanmaları gerekiyor. Aksi halde ekranlar Tikli Hilmi vakalarından geçilmeyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious