Ekranların yeni Muro'su Adanalı'dan

Ekranların yeni Muro'su Adanalı'dan.11425
  • Giriş : 23.12.2008 / 18:06:00

Yeni bir Muro doğuyor. Karakterin adı, Fiko... Mimik ve hareketleri gülmek kırıp geçiriyor. Ekranların fenomenleşen dizisi Adanalı'dan boy gösteren Fiko ilginç bir tip.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yeni bir Muro doğuyor. Karakterin adı, Fiko... Onu atv'nin Adanalı dizisinde korsan DVD satıcısı olarak tanıdık. Daha sonra turistlere tarihi eser satmaya çalışırken, baskında yakalandı. Matrak konuşmaları, sanata olan düşkünlüğü, aktör olma hevesiyle Fiko, dizideki diğer karakterlerden giderek daha fazla rol çalmaya başladı. Son bölümde Adanalı Başkomiser Yavuz (Oktay Kaynarca) ile beraber oynadığı sahneler büyük ilgi gördü.

Dizide Fiko'yu canlandıran Umut Oğuz aslında deneyimli bir tiyatrocu. Son iki bölümde ortaya koyduğu müthiş performans da iyi bir eğitim aldığını kanıtlıyor. Sanırım dizinin senarist/yönetmeni Tayfun Güneyer bu iki haftalık performanstan sonra Fiko'ya daha fazla rol yazacaktır. Artık Fiko'yu Yavuz'un muhbiri mi yaparlar, karakoldan kaçmasını sağlayıp, bizim başkomiserin başına iyice bela mı ederler orasını bilemem. Ama Fiko, Muro'nun ekranda bıraktığı boşluğu doldurmaya aday. Aha, şuraya yazıyorum!..

Sabah - Günaydın

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*