Ekşioğlu ve Yalçın ümitli

Ekşioğlu ve Yalçın ümitli.7923
  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Hollanda'daki hazırlık kampında kafilede bulunan yönetim kurulu üyeleri İlhan Ekşioğlu ve Neşet Yalçın FBTV'de Kamp Günlüğü adlı programda Fatih Demirkol'un konuğu oldular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni sezon için Fenerbahçe'ye gönül veren herkesin büyük bir sabırsızlıkla olacakları beklediğini söyleyen İlhan Ekşioğlu, "100. yılımızda gerek taraftarımızın gerekse Fenerbahçe camiasının bizden beklentisi çok büyük. Onların bu beklentilerini karşılamak için büyük çaba gösteriyoruz" dedi.

Yönetici Neşet Yalçın ise takımın İstanbul kampının çok verimli geçtiğini belirterek, "İstanbul'da başarılı bir kamp programı geçirdikten sonra Hollanda'ya geldik. Çarşamba gününden itibaren 3 hazırlık maçı yapacağız. Rakiplerimizin üçü de kendi liglerinde güçlü takımlar. Şu anda kamp yaptığımız yeri de idari menajerimiz Volkan Ballı'nın önemli araştırmaları sonucunda kararlaştırdık. Yeni sezon hazırlıklarımızı bu kapsamda devam ettiriyoruz."

Hollanda'da bulunan Langoed Avegoo isimli kamp merkezinin doğaya yakın ve sakin olmasının takımın konsantrasyonu açısından önemine değinen İlhan Ekşioğlu, "Ortamın sakin ve konakladığımız yerin sahaya yakın olması büyük kolaylık sağlıyor. Oyuncularımız bu sayede daha iyi konsantre olabiliyor. Oyuncularımızın tamamı zaten çok hırslı ve herkes camianın beklentilerinin farkında. Zaten sezon başında yapılan bu çalışma tüm sezonu etkileyebiliyor. Bu dönemde ektiklerimizi sezon sonunda biçmek istiyoruz" dedi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan tüm olayların takımdaki her birey tarafından çok iyi bilindiğini ifade eden Yalçın ise bu sezon oyuncularının bu hayal kırıklığını gidermek için çok büyük bir hırsla çalıştığını söyledi.

- ZİCO BİR EFSANE -

Teknik direktör Zico'nun kariyeri konusunda kimsenin şüphesi olmadığını belirten ilhan Ekşioğlu, teknik direktörün ilk intibasının çok güçlü olduğunu belirterek şöyle konuştu;

"Zico, imza törenine geldiğinde herkeste inanılmaz bir intiba bıraktı. Futbol dünyasının önemli ve efsane isimlerinden biri olması da bunun nedenlerinden biri. Futbol bilgisi ve futbolun içinden gelmiş olması ayrıca Futbol tarihine adını efsaneler arasına yazdırması da bunun bir kanıtı. Zico'nun Fenerbahçemizin 100. yılında kulübümüze 17. şampiyonluğu kazandıracağına inanıyoruz. Bununla birlikte Fenerbahçe taraftarının teknik direktörümüze ve takımımıza gerekli desteği vereceğinden eminiz."

Yönetici Neşet Yalçın ise Zico ile ilgili şu görüşleri dile getirdi: "Zico Futbol kariyeri ile büyük bir idol. Bunu kimse yadsıyamaz. Bu da onun futbolcularımıza örnek olmasını ve sayısı fazla olan Brezilyalı oyuncularımız ile kaynaşmasını sağlayacaktır."

Futbol severlerin yeni sezonda çok keyif veren bir Fenerbahçe izleyeceğini söyleyen İlhan Ekşioğlu, "Fenerbahçe'ye gönül veren taraftarları ve camiamız, yeni sezonda kulübümüze verdikleri maddi manevi tüm desteğin karşılığını sonuna kadar alacaklardır. Fenerbahçemiz hak ettiği şampiyonlukları alacaktır" dedi.

Başarının ve takım içi uyumun bir ekip işi olduğunu belirten Neşet Yalçın, bu durumda şuanda takımı çalıştıran İrfan Saraloğlu ve ekibinin de büyük payı olduğuna dikkat çekti. Neşet Yalçın İstanbul'da yapılan kamp programının yeni gelecek olan teknik heyete de büyük avantaj sağlayacağını söyledi.

- ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE TECRÜBEMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ -

Fenerbahçe'nin bu ay sonunda oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı ile ilgili ise İlhan Ekşioğlu, "Geçtiğimiz yıllarda edindiğimiz tecrübeleri ortaya koyarak büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz. Ön eleme maçlarının ilkinin kamp bitimine yakın olması bence avantajdır. Bu ön eleme maçlarının ardından sezonun başlaması takımımızın motivasyonunu ve adaptasyon sürecini minimuma indirecektir. Bu durumun bize iyi bir sezonun kapılarını açacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi maçlarının her zaman zorlu geçtiğini söyleyen Neşet Yalçın ise kimsenin rakibi küçümsememesi gerektiğini belirterek şunları söyledi;

"Dünya Kupası'nda Brezilya aylar öncesinden favori hatta şampiyon olarak gösterildi. Aynı şekilde kendi ligimizde de Fenerbahçe öyle gösterildi. Ancak görüldü ki her maç ayrı bir disiplini ve motivasyonu beraberinde getiriyor. Aynı şey oynayacağımız ön eleme maçı için de geçerli. Her maç ayrı ayrı olarak disiplinli bir şekilde ele alınmalı."

- EN BÜYÜK DESTEĞİMİZ TARAFTARIMIZ -

Fenerbahçe taraftarının kulübüne olan büyük desteğinin örnek olması gerektiğini herkesin kabul ettiğini söyleyen İlhan Ekşioğlu, Fenerbahçe ile ilgili yapılan her projeye büyük ilgi gösteren taraftarlarına teşekkür etmek gerektiğini belirterek, "Fenerbahçe taraftarı her projede olduğu gibi Fenerbahçe 100. Yıl Piyangosu'na da büyük ilgi gösterdi. Yönetim kurulumuzun taraftarımızı içine katarak yarattığı projeler yıllardır Fenerbaçemizi Dünya Kulübü yolunda yaptığı ilerlemeye büyük katkı sağlıyor. Çünkü bilindiği gibi Dünya Kulübü olmanın en önemli şartlarından bir tanesi büyük bir bütçeye sahip olabilmektir" diye konuştu.

Neşet Yalçın İlhan Ekşioğlu'nun sözlerine şu eklemede bulundu, "Yeni sezonda kulübüne büyük katkılar sağlayan taraftarımıza ve camiamıza şampiyonluklar yaşatmamız gerekiyor."

Tranferler ile ilgili olarak son kararın teknik direktör Zico ile yönetim kurulunun ortak kararı olacağını vurgulayan İlhan Ekşioğlu, medyada yer alan isimlerin hiçbirinin doğruluk payı olmadığını çünkü Brezilyalı hocanın takımı izleyerek gerekli gördüğü oyuncular ile ilgili olarak yönetime rapor vereceğini söyledi. Ekşioğlu, "Teknik kadromuz ve yönetimimiz bu doğrultuda bir ortak paydada buluşacak ve Fenerbahçemiz için en gerekli olan ismi renklerimize katacaktır. Kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Takıma yeni transfer olan oyuncuların Milli Takımlardan da birbirlerini tanıdığını ve takım içindeki birlik ve beraberliğin yüksek olması nedeni ile her hangi bir sorun yaşanmadığını söyleyen Neşet Yalçın, "Takımımızın uyumu çok iyi" dedi.

- STADIMIZ EN BÜYÜK ADAY -

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın UEFA Finali için en büyük adaylardan biri olduğunu belirten İlhan Ekşioğlu, "Benim kanaatimce en güçlü aday biziz. Gerekli olan tüm olanaklara sahip olmamız da bunun bir parçası. UEFA Finali'nin stadımıza gelmesi, stadımızın alabileceği en büyük payelerden biri olacaktır ve Fenerbahçemizin de bu alanda büyük bir adım atmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Son olarak Neşet Yalçın ve İlhan Ekşioğlu kombine kart satışlarının geçtiğimiz yıllara nazaran daha iyi olduğunu ve taraftarlarının en iyi hizmeti alması için stadın neredeyse yüzde 80'inin kombine olarak açıldığını belirtti. İlhan Ekşioğlu daha sonra sözlerini şöyle bitirdi;

"Geçtiğimiz sezon 20-25 bin olan kombine sayımızı 40 bine kadar çıkarttık. Bu sayının 30 bini şu anda tamamlanmış durumda. Geçtiğimiz yıllarda bu rakam bir ütopya sayılıyordu ancak Fenerbahçemiz taraftarı ve camiası ile büyüklüğünü gösterdi. Ayrıca taraftarımız kombine kartın rahatlığını da gördü. Bir çok maç oynanan stadımızda rahat rahat maça girmenin ve aynı konfor ile maç izlemenin farkına da vardı. Bu da kombine kart satışlarını arttırdı. 100. yılımızda herkesi kombine kart almaya davet ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious