El Arabiya kanalında patlama!

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Gazze kentinde Arap televizyon kanallarından El Arabiya'nın bürosunda büyük bir patlama oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazze'deki yerel kaynaklar, kimliği belirsiz kişilerin El Arabiya'nın bürosunun önüne koyduğu bombanın büyük bir gürültüyle patladığını söyledi.

Patlamada, televizyon bürosunun büyük hasar gördüğü, ancak ölen ya da yaralanan olmadığı belirtiliyor.

El Arabiya'da geçen hafta yayımlanan bir haber programında, Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, sarfettiği sözlere atfen verilen bir haber, Filistin hükümetinin tepkisine yol açmıştı.
Filistin hükümeti, bir açıklama yayınlayarak, El Arabiya'nın “Son Saat” programında yayımlanan ve Haniye'nin sarfettiği öne sürülen “Koşullu hiçbir yardımı kabul etmeyeceğiz, Allah'tan bile gelse” yolundaki sözler nedeniyle El Arabiya'yı eleştirmiş, bu yayınından ötürü yargıya başvurulacağını belirtmişti.

Başbakanlık açıklamasında, daha önce Lübnan'daki Hizbullah'ın kanalı El Manar'da yer alan bir programda, Haniye'nin danışmanlarından Ahmed Yusuf ile El Fetihli Azzam El Ahmed'in karşılıklı tartışmaları sırasında bu tür bir diyalog yaşandığı; Haniye'nin Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, yalnızca bu tartışmadaki sözlere atıfta bulunduğu ifade edilmişti.

El Arabiya, bu haberden sonra çeşitli tehditler de almıştı.

El Arabiya, Merkezi Dubai'deki Ortadoğu Yayın Merkezi (MBC) ve bazı Arap yatırımcılarının sahipliğinde, 2003 yılının şubat ayında kurulmuştu.

MBC'de de Lübnanlı Hariri Grubu'nun yanısıra Suudi, Kuveyt ve Körfez ülkelerinin yatırımcıları yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious