El bombalarını bırakan kişi bulundu

El bombalarını bırakan kişi bulundu.5771
  • Giriş : 03.04.2009 / 16:58:00

Aksaray'da el bombası ve mermi bulunan poşetini dükkan önüne bırakan eski uzman çavuş gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ereğlikapı Mahallesinde 15 Ocakta bir dükkanın önünde poşet içinde el bombası ve fişek bulunmasının ardından başlatılan çalışma sonunda, mühimmatı bırakan kişinin kimliğinin 17 Ocakta tespit edildiği, ancak söz konusu kişinin geçmişi ve muhtemel bağlantılarının araştırılması için takibe alındığı belirtildi.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları çalışma sonunda, mühimmatı bırakan kişinin Erzurum'da görevliyken 1997 yılında sözleşmesi feshedilen eski Uzman Çavuş G.M.K olduğu tespit edildi.

Polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalanan G.M.K'nin evinde yapılan aramada, ruhsatsız tabanca, ruhsatsız el yapımı av tüfeği, 2 şarjör, 15 adet 9 milimetre çapında fişek, 3 adet G-3 fişeği ve bir adet askeri amaçlı kullanılan harita ele geçirdi.

Gözaltına alınan G.M.K. ilk ifadesinde, Ergenekon Soruşturması sürecinde birçok yerde cephanelikler ortaya çıkması üzerine, paniğe kapılarak elinde bulunan patlayıcılardan kurtulmak için mühimmatı bir poşete koyup çöpe bıraktığını söylediği bildirildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Aksaray'da 15 Ocakta ihbar üzerine inceleme yapan polis ekipleri, Ereğlikapı Mahallesi Küçükkergi Caddesi'ndeki motosiklet ve bisiklet tamiri yapılan bir dükkanın önünde içinde 3 el bombası ve uzun namlulu silahlara ait çeşitli çaplarda 13 mermi bulunan poşet ele geçirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*