El Fetih: Hamas 16 adamımızı öldürdü

El Fetih: Hamas 16 adamımızı öldürdü.15402
  • Giriş : 19.01.2009 / 18:18:00

Filistin'deki El Fetih örgütü, Gazze Şeridi'nde İsrail ile Hamas arasında yaşanan çatışmalar sırasında, Hamas'ın kendilerine bağlı 16 kişiyi öldürdüğünü öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

El Fetih sözcüsü Fehmi Ez Zarir, yaptığı açıklamada, Hamas'a ve üyelerine, "El Fetih yanlılarına saldırılarını durdurması" çağrısında bulundu.

Gazze'deki son çatışmalar sırasında, Hamas'ın El Fetih'in bazı üyelerini infaz ettiği yolunda çeşitli haberler dolaşmış, özellikle yerel bazı medya sitelerinde "işbirlikçi" olarak adlandırılan El Fetih yanlılarının öldürüldüğüne ilişkin iddialara yer verilmişti.

Yine de El Fetih ile Hamas'ın askeri kanatları, El Aksa Şehitleri Tugayı ile İzzeddin El Kassam Tugayları bazı bölgelerde son çatışmalarda birlikte yer almışlardı.

Fehmi Ez Zarir, Hamas'ın yüzlerce El Fetihliyi hapsettiği ve 80 El Fetihlinin ayaklarından vurulduğunu ortaya koyan kanıtlara sahip olduklarını ifade etti. Sözcü, Hamas'ın El Fetih'in en az 16 mensubunu da çatışmalar sırasında infaz ettiğini öne sürdü.

Ez Zarir, açıklamasında, Gazze'de yeni bir sükunet ortamı hakimken, El Fetih'in hiçbir koşulda üyelerinin saldırıya uğramasına müsaade etmeyeceğini kaydetti, İsrail ile ateşkesin bir fırsat gibi görülerek, uzlaşmazlıkların unutulmasını, barış ve birliğin yeniden sağlanmasını istedi.

"Hamas, bizim mesajımızı iyi anlamalıdır" diyen sözcü, Gazze Şeridi'nin tam kalbinde hala işgal sürerken, "Hamas'ın elde silah, askeri güçleriyle niye El Fetihlilerin peşine düştüğü" sorusunu da kendi kendisine sormasını istedi.

Devam eden bu tür saldırıların diyalog şansını tümüyle yok edeceğini belirten Ez Zarir, açıklamasında, Hamas üyeleri ve yandaşlarının, gelecekte ulusal birlik zorunluluğuna gereken saygıyı gösterecekleri umudunu da dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*