El kaide mektebi

  • Giriş : 31.01.2007 / 00:00:00

El Kaide zanlıları, küçük çocuklara medrese eğitimi veriyordu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KONYA ve dört ilde 54 kişinin gözaltına alındığı El Kaide operasyonunda baskın düzenlenen örgüt karargâhında, anaokulu gibi hazırlanmış odalar bulundu. Odalarda Arapça yazılmış fişler ve Kuran, fıkıh, dua derslerinin yer aldığı karneler ele geçti.

HER GÜN ŞERİAT ANDI
KARARGÂHTA çocuklara her gün "Şeriat yolunda canımı vereceğime, şahadet mertebesine çıkmak için hazır duracağıma ant içerim" diye şeriat yemini ettirildiği belirlendi. Ele geçen CD'lerde suikast planlanan işadamı, politikacı ve gazetecilerin listesi yer aldı.

ABD BİNALARI VURULACAKTI
UZMAN şifre çözücüler, örgütün Türkiye'deki ABD temsilcilikleri ile önemli kamu kuruluşları ve büyük şirket binalarına saldırılar yapacağını ortaya çıkarınca, operasyon erkene alındı. Zanlıların Bin Ladin'e bağlı olduğu iddia ediliyor.

El Kaide mektebinde 'Yıldız Takımı' eğitimi

El Kaide operasyonunda bulunan ve medrese gibi kullanılan Konya'daki villada "Yıldız Takımı" adı verilen 0-12 yaş arası çocuklara eğitim verildiği tespit edildi.

Yasadışı terörist El Kaide yapılanmasına yönelik olarak İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mardin ve Konya'da düzenlenen operasyon kapsamında polis, El Kaide militanlarının medrese gibi eğitim vererek, 0-12 yaş arası 'Yıldız Takımı'nı yetiştirdiği villayı ortaya çıkardı. Çatalhöyük Karaaslan Villaları'nda, diğer villaların arasında sıkışmış halde konumlanan villada Yıldız Takımı adını verilen çocuk sempatizanlar yetiştiriliyor. Bugüne kadar El Kaide militanları, azmettiricileri, lider kadroları ölü ya da diri ele geçirilmişti. Bu defa ilk kez örgütün 0-12 yaş Yıldız Takımı grubu hem nasıl yetiştirildiği, hem de nasıl eğitim aldıkları ortaya çıkarıldı. Çocuk sempatizanların eğitime tabi tutulduğu villa anaokulu gibi hazırlanmış. Bodrum katında hem küçüklere hem de yetişkinlere yönelik binlerce yayın, büyük karton kutuların içinde saklanıyor.

ODA DOLUSU SİLAH CD'Sİ
Villanın bir başka odasında ise siyah naylon torbaların içinde çeşitli silahların, bomba düzeneklerinin nasıl sökülüp takılacağı, nasıl kullanılacağının anlatıldığı video kaset, CD'ler ele geçirildi. Kaset ve CD'lerde ayrıca örgütün hedefleri arasında yer alan kamu ve özel sektöre ait binaların görüntülerinin bulunduğu belirtildi. Suikast yapılacak işadamları, gazeteci-yazarlar, politikacılar, güvenlik mensuplarının aralarında bulundu bir liste ele geçirildi.

MİNİKLERE YEMİN...
Örgüt karargâhında çocuklara her gün "Allah yolunda, şeriat yolunda canımı gözümü kırpmadan vereceğime, şahadet mertebesine ulaşmak için heran her dakika Cenab-ı Allah'ın izniyle hazır duracağıma. Karşımdaki güç her ne olunsa olsun Allah'ın yasaları dışında başka bir yasa tanımayaçağıma namusum ve şerefim, yüce Kuran-ı Kerim üzerine and içerim" diye cihad ve şahadet yeminleri ettirildiği belirlendi. Örgütün karargâhına girmeyi başaran usta gazeteci Savaş Ay ise izlenimlerini şöyle aktardı: "İçeri girdiğimde beni en çok şaşırtan odaların adeta bir anaokulu ve çocuk yuvası şeklinde kullanılmasıydı. Etrafta çocuklar için masal, hikâye, boyama kitabları bulunuyordu. Hemen yanında ise çok sayıda oyuncaklar vardı. Odalarda hece fişlerinin yerine, rengarenk, son derece sempatik şekilde hazırlanmış Arap harfleri fişleri bulunuyordu. Kuran, fıkıh, dua, ezber gibi derslerin bulunduğu karneler ise dikkat çekiyordu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious