El Kaide operasyonunda yaralanan Özen evinden oldu

  • Giriş : 27.01.2008 / 01:22:00
  • Güncelleme : 27.01.2008 / 00:27:14

El Kaide operasyonunda yaralanan vatandaş, hücre evinin bulunduğu sokaktan taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'te El Kaide terör örgütüne yönelik operasyonda yaralanan Saadettin Özen, örgüt evinin bitişiğindeki evinden Yavuzeli ilçesine taşındı.

Gaziantep'te Çarşamba günü düzenlenen operasyonda 4 örgüt mensubu ölü ele geçirilmiş, 12 saatlik çatışmada 1 polis memuru şehit olurken 7 polis memuru ve 1 vatandaşta yaralanmıştı. Çıkan çatışmada yaralanan ve Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde tedavi edilen Saadettin Özen isimli vatandaş, hücre evinin bitişiğinde oturduğu evden taşındı. Çatışma sırasında Saadettin Özen'in kiracı olarak yaşadığı evin duvarından hücre evine delik açılarak gaz bombası atılmış ve Mehmet Polat (41) ve oğlu Mehmet Zeki Polat (21) ölü ele geçirilmişti.

Özen yaşadığı olaylar sonrası kiracı olarak yaşadığı Güneşli Çıkmazı'ndaki evinden ayrıldı. Özen'in eşyaları yakınları tarafından bir kamyonete yüklendi. Eşyalarını Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde yaşayan babalarının yanına taşıdığını belirten Özen, çatışmadan eşi ve çocuklarının çok etkilendiğini söyledi. Özen, yaşadıkları zararın karşılanıp karşılanmayacağı konusunda kesin bilgisinin olmadığını, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı'nın olayın yaşandığı sokakta inceleme yapacağı şeklinde duyum aldığını belirtti. Çatışmada öldürülen komşularını fazla tanımadığını belirten Özen, "Fazla diyalogumuz yoktu. Sadece Cuma günleri toplanıp Kur'an-ı Kerim okurlardı. Vaaz verirlerdi." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious