El Kaide üyeleri 'içine kapanık'mış

El Kaide üyeleri 'içine kapanık'mış.13445
  • Giriş : 24.01.2008 / 21:07:00

Komşuları, öldürülen El Kaide üyeleri için "İçine kapanıktılar" diyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziantep'te öldürülen El Kaide terör örgütü üyelerinin içlerine kapalı bir yapıları olduğu öğrenildi. Operasyonun yapıldığı sokakta oturan vatandaşlar, operasyonda öldürülen ve gözaltına alınan ailenin içlerine kapalı bir yapıya sahip olduklarını söyledi.

Gaziantep'te El Kaide terör örgütüne yönelik operasyonun düzenlendiği evde Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri bol miktarda malzeme çıkardı. Yaklaşık on iki saat süren çalışmalar sonunda Karşıyaka Mahallesi'nde trafiğe kapatılan Tekel Caddesi yeniden açıldı. Ancak çatışmanın yaşandığı sokağa güvenlik şeridi çekildi. Polisin, çevrede aldığı geniş güvenlik önlemleri devam ediyor. 4 El Kaide terör örgütü üyesinin öldürüldüğü olay sonrasında, örgüt üyelerinin komşuları içine kapandı.

Tablada sebze meyve sattıkları öğrenilen örgüt üyelerinin çevreyle iyi geçindikleri bildirildi. Beş ay önce kiracı olarak Karşıyaka Mahallesi'ne taşınan Eyyüp K., örgüt üyesi aileden H.P.'yi tanıdığını ifade ederek, şahısların herhangi şüpheli bir faaliyetini görmediğini kaydetti. Örgüt üyelerinin alışveriş yaptığı marketin sahibi Mehmet K. ise zanlıların içine kapanık bir yapıya sahip olduğuna işaret ederek, "Çok fazla tanımıyoruz. Al-ver yapıyorduk." şeklinde konuştu. İsimlerini vermek istemeyen bir kısım mahalleli de, "Herkesle iyi geçinirlerdi. İçlerine kapalı bir aileydiler. Çevreleriyle ihtiyaçları kadar diyalogları vardı." diye konuştu.

SERKAN CAMBAZ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious