El Kaide'ye yönelik operasyonda 1 polis şehit oldu

El Kaide'ye yönelik operasyonda 1 polis şehit oldu.16419
  • Giriş : 24.01.2008 / 12:32:00

Gaziantep'te El Kaide'ye yönelik operasyonda çıkan silahlı çatışmada 1 polis şehit oldu, 2 terörist öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü mensuplarının barındığına ilişkin duyumlar üzerine kentteki 3 ayrı eve operasyon düzenledi.

Evlerdekilerin silahla karşılık vermeleri sonucu yaralanan bir polis memuru, kaldırıldığı özel Sani Konukoğlu Hastanesinde şehit oldu. Çatışmalarda yaralanan 4 polis memurunun hastanede tedavisi sürüyor.

Operasyon düzenlenen evlerdekilerden bir kişinin sağ ele geçirildiği, bir kişinin de öldüğü kaydedildi.

Operasyonlar devam ediyor.

DEVAM EDEN OPERASYONDA 2 KİŞİ ÖLÜ, 18 KİŞİ SAĞ ELE GEÇİRİLDİ

Gaziantep'te bir terör örgütüne yönelik başlatılan ve devam eden operasyonda 2 kişinin ölü, 18 kişinin de sağ ele geçirildiği öğrenildi. Teröristlerle silahlı çatışmada şehit olan ve yaralanan polis memurlarının kimlikleri de belirlendi.

Gaziantep merkez ile Nizip ilçesi ve Şehitkamil ilçesine bağlı Sofdağı eteklerindeki Karadere köyü ve Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Silahlı çatışmanın da yaşandığı operasyonlardan edinilen ilk bilgilere göre, terör örgütü El-Kaide üyesi oldukları tahmin edilen 2 kişi ölü, 18 kişi de sağ ele geçirildi.

Gaziantep'in çeşitli semtlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda, evlerdeki kadın ve çocukların kalkan olarak kullanıldığı ileri sürüldü.

-OPERASYON SÜRÜYOR-

Operasyonun devam ettiği Karşıyaka Mahallesi güvenlik güçlerince kordan altında tutuluyor. Özel harekat görevlileri ve çevik kuvvet ekipleri ile 5 panzerin bulunduğu bölgede trafik akışına da izin verilmiyor. Bölgede 5 ambulans bekletiliyor.

Operasyonun devam ettiği bölgeye bomba imha ve olay yeri inceleme ekipleri de sevk edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait 2 cenaze aracı da bölgeye getirildi.

Operasyonu Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz koordine ediyor.

-ŞEHİT VE YARALI POLİSLER-

Bu arada, operasyonda çıkan çatışmada şehit olan ve yaralanan polislerin kimlikleri belirlendi.

Edinilen bilgiye göre özel harekat biriminde görevli polis memuru Ahmet Çandul (35) çatışmada şehit oldu. Yaralanan polis memurları Deniz Bayram (34), Hüseyin Çiftçi (37), Mehmet Ağca (42) ve Mehmet Ali Koca'nın (35) tedavisi ise özel Sani Konukoğlu Hastanesinde sürüyor. Polis memurlarından Hüseyin Çiftçi'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ÇATIŞMADA ÖLEN VE EL KAİDE MENSUBU OLDUĞU İDDİA EDİLEN 2 ÖRGÜT MENSUBUNUN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Gaziantep'te devam eden operasyon kapsamında polisle girdikleri çatışmada öldürülen ve terör örgütü El Kaide mensubu olduğu iddia edilen 2 kişinin kimlikleri belirlendi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, Hasırcıoğlu Mahallesi Farabi Caddesi 4 numaralı sokaktaki bir evde gerçekleştirdiği operasyonda polisle girdiği çatışmada ölen kişinin Servet Sarıoğlu, Yazıcık Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarı'ndaki bir eve yapılan operasyonda ölenin ise Cebrail Kirazoğlu olduğu öğrenildi.

Karşıyaka Mahallesi Tekel Caddesi'ndeki devam eden çatışmada ise teslim olmayı reddeden ve zaman zaman polise ateş açan 2 kişinin El Kaide mensubu ve uzaktan akraba Mehmet Polat (28) ve Mehmet Polat (46) olduğu öğrenildi.

Bu arada, bu kişilerin yanında bulunan ve çatıdan polislere ateş ettiği belirtilen bir kişinin de öldürüldüğü öne sürüldü.

''TESLİM OL'' ÇAĞRISINA OLUMSUZ YANIT VEREN TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA DEVAM EDİYOR

Gaziantep'te ''teslim ol'' çağrısına olumsuz yanıt veren teröristlerle çatışma sürüyor.

Karşıyaka Mahallesi Tekel Caddesi'nde devam eden çatışmada, silah ve patlama sesleri geliyor.

Teröristler, güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrısına yine olumsuz yanıt verdi. Bunun üzerine, otomatik silahların da kullanıldığı çatışma devam etti.

ÇATIŞMA YAŞANAN 2 EVDE 5'İ GLOCK MARKA OLMAK ÜZERE 6 TABANCA VE BİR TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

Gaziantep'te bir terör örgütüne yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında, örgüt mensuplarının kaldığı belirlenen ve çatışma yaşanan iki evde 5'i glock marka olmak üzere 6 tabanca ve bir tüfek ele geçirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından terör örgütüne yönelik olarak Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta 18 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Çatışmaların yaşandığı Gaziantep'teki Yazıcık ve Hasırcıoğlu mahallelerindeki yapılan aramada, 5'i glock marka olmak üzere 6 tabanca ve bir pompalı tüfek ile çok miktarda mermi ele geçirildi.

Çatışmanın devam ettiği Karşıkaya Mahallesi Tekel Caddesi'ndeki evden terör örgütü mensuplarının polise ateş açması sırasında, yoldan geçen Sadettin Özen'in vücuduna isabet eden kurşunla yaralandığı ve olay yerinde bekleyen 112 ekipleri tarafından Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

-ÇATIŞMADAN KAÇTILAR-

Bu arada çatışmanın devam ettiği Karşıyaka Mahallesi Tekel Caddesi'ndeki evden iki kadının çıkarak polise teslim olduğu öğrenildi.

Kadınlar, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı.

Ayrıca, ölü ele geçirilen Servet Sarıoğlu'nun seyyar arabasıyla sebze sattığı öğrenildi.

-OPERASYONUN ŞU ANA KADARKİ BİLANÇOSU-

Operasyonda şu ana kadar 1 memuru şehit oldu, 4 polis ve 1 vatandaş yaralandı. Polisle çatışmaya giren 2 teröst ölü ele geçirilirken, operasyon yapılan evlerde yakalanan ve teslim olan 20 kişi gözaltına alındı. Çatışmanın devam ettiği evde 2 teröstin polise direndiği, çatından güvenlik güçlerine ateş açan bir teröristin de öldürüldüğü bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious