El Maliki'ye, Barzani'den sert tepki!

El Maliki'ye, Barzani'den sert tepki!.14501
  • Giriş : 26.12.2008 / 15:08:00

Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Mesut Barzani'nin özel temsilcisi Kadir Eziz, Irak Başbakanı El Maliki'nin Türkiye ziyaretini böyle yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Mesut Barzani'nin özel temsilcisi Kadir Eziz, Irak Başbakanı El Maliki'nin Türkiye ziyaretinin “Kürtlerin ulusal haklarına zarar verdiğini” öne sürdü.

Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Mesut Barzani'nin özel temsilcisi Kadir Eziz, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin Türkiye ziyaretinin “Kürtlerin ulusal haklarına zarar verdiğini” savundu.

Denge Azad sitesine göre, Mesut Barzani'nin Kerkük ile ilgili özel temsilcisi ve “Kürdistan Emekçiler Partisi” lideri Kadir Eziz, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi ile Başbakan Nuri El Maliki'nin, Türkiye'ye ziyaretlerinin, “Kürtlerin çıkarına olmadığı ve Kürtlerin ulusal haklarına zarar verdiğini” öne sürdü.

Tarık El-Haşimi'nin, Türkiye ziyaretinde “Irak'ın bir iç sorunu olan Kerkük meselesinden söz etmesine karşın İran ve Türkiye'nin Kürdistan Bölgesine yönelik bombardıman saldırılarından neden söz etmediğini bilmediklerini” söyleyen

Eziz, “Türkiye ve İran ziyaretinde Bağdat heyetinde Kürtlerin yer almadığı halde Kürtler üzerinde pazarlık yapılması Kürtleri kaygılandırıyor” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*