" />

El Muksit - Esma'ül Hüsna Hazinesi // İsmail Kılınç

El Muksit - Esma'ül Hüsna Hazinesi // İsmail Kılınç.10043
  • Giriş : 07.02.2011 / 00:10:00

Nice âşıklar vardır fani sevgililere gönlünü ve aklını kaptırmış. Sen bizim Hakiki Sevgili'mizsin. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şirin’e olan aşkından daha ziyade bir aşk ver bize.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


DERİN BİR AŞK

86- El-Muksit
“Her işi birbirine uygun yapan.”

Ey Muksit olan ve her şeyi uygun, yerli yerince ve adaletle yapan Allah’ım,
Bütün mevcudatında mükemmel bir mizan ve baş döndürücü bir uyum vardır. Sen kimseye haksızlık etmeyen sonsuz adalet sahibisin.

“Aralarında adaletle hükmolunur ve onlar zulmedilmezler, haksızlık yapılmaz” Yunus Suresi, 54

Sen her zaman her yerde adaletle tecelli eder ve zulme yol vermezsin. Mazlumun hakkını zalimden alır, kat kat geri verirsin.

Sen Muksit'sin, mülkünde her şeyi yerli yerince yapar ve haksızlıklara imkân vermezsin.

Senin her işinde sayısız hikmetler ve güzellikler vardır. Her işinde adalet, merhamet, hikmetin, iç içe ve en güzel bir şekilde yer alır. Senin icraatlarında haksızlığa asla yer yoktur.

Sen Rabbül Âlemin ve Muksit’sin. Âlemleri terbiye ettiğin gibi bizleri de en güzel bir şekilde Kur’an ahlakıyla, Esmâü’l Hüsna ahlakıyla terbiye et. Sen bizleri adaletli, uyumlu ve yaptığı her işi hikmetle yapan velî kullarından eyle. Sana olan yakınlığımızı arttır ve bizleri mukarrabin eyle.

Nice âşıklar vardır fani sevgililere gönlünü ve aklını kaptırmış. Sen bizim Hakiki Sevgili'mizsin. Mecnun’un Leyla’ya, Ferhat’ın Şirin’e olan aşkından daha ziyade bir aşk ver bize. Biz Sen’den Habibinin Sana olan aşkı gibi derin bir aşk dileniyoruz. Sen Zül Celal-i Vel İkram’sın. Büyüklüğüne göre ikramlar lütfeyle bizlere. (Âmin)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*