El Roman'ın kızları Türk kalacak

El Roman'ın kızları Türk kalacak.9695
  • Giriş : 12.02.2009 / 09:45:00

Kızlarını Alman vatandaşı yapmak isteyen Rafet El Roman'a mahkeme izin vermedi. Tuğba Altıntop, “Kızlarım anaları gibi Türk kalacak” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki kızının Alman vatandaşı olması için mahkemeye başvuran Rafet El-Roman'a red kararı çıktı. Aylardır iki kızını Alman vatandaşlığına geçirmek için eski eşi Tuğba Altıntop'tan yazılı izin isteyen Rafet El- Roman'ın talebi mahkeme tarafından reddedildi. 3 yıldır çocuklarını göremeyen anne Altıntop kararı sevinçle karşıladı. Ünlü şarkıcı, kızları Suelnur ve Şevvalnur'un Alman vatandaşı olmaları için annelerinin yerine mahkemenin karar vermesi için dava açtı.

Kadıköy Aile Mahkemesi'ne başvuran Rafet El Roman, dilekçesinde, çocuklarıyla yaşam merkezi olarak Almanya'yı seçtiklerini, vurgulayarak şunları belirtti: “Almanya AB üyesi bir ülkedir. Türk vatandaşı olmaları vize problemlerine neden oluyor. Bu da onların psikolojisini bozuyor.” Ancak Kadıköy 3'üncü Aile Mahkemesi Rafet El Roman'ın bu talebini reddetti.

ADALET YERİNİ BULDU

Kararı sevinçle karşılayan Tuğba Atıntop ise “Kızlarım da anaları gibi sonsuza kadar Türk kalacaklar. Türk adaletine çok teşekkür ederim” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*