El Salvador ve Endonezya deprem

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

El Salvador'da bugün Richter ölçeğine göre 5.4 , Endonezya'nın Cava adasındaise Richter ölçeğine göre 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

El Salvador'da bugün Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. ABD'nin Colorado eyaletinde bulunan ABD Jeolojik İnceleme Kurumundan yapılan açıklamada, yerel saatle 19.43'te (TSİ 03.43) meydana gelen depremin merkez üssünün başkent San Salvador'un 55 kilometre güneyi olduğu belirtildi. Yetkililer, ülkenin batısındaki bazı kentlerde de hissedilen depremde yaralanmalar ve hasar meydana gelmediğini kaydettiler.

Endonezya'nın Cava adasında bugün Richter ölçeğine göre 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Endonezya'daki Meteoroloji ve Jeofizik Ajansından bir yetkili, yerel saatle 09.44'te (TSİ 04.44) meydana gelen depremin merkez üssünün Yogyakarta kentine bağlı Bantul kasabasının 272 kilometre güneybatısında yerin 35 kilometre altı olduğunu belirtti. ABD Jeolojik İnceleme Kurumunun internet sitesinde yer alan haberde ise depremin büyüklüğü Richter ölçeğine göre 5,9 olarak açıklandı. Endonezyalı yetkililer, depremde çan kaybı veya hasar meydana geldiğine ilişkin bir bilginin henüz kendilerine ulaşmadığını kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious