El yapımı havana TSK imalatı mermi

El yapımı havana TSK imalatı mermi.12968
  • Giriş : 12.12.2008 / 07:05:00
  • Güncelleme : 12.12.2008 / 00:07:45

Selimiye Kışlası'na ağustos ayında düzenlenen havan saldırısının failleri parmak izinden tespit edildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis, soruşturma kapsamında incelediği havan topu ve gazete kâğıtlarında bulduğu parmak izlerinden zanlıların kimliklerini belirledi. 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanunu'na muhalefet'ten poliste kaydı bulunan TKP'li 3 zanlı aranıyor.

Polisin yaptığı araştırmada ayrıca saldırıda kullanılan havan topunun el yapımı, mermilerin ise TSK'ya ait olduğu tespit edildi. Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'na geçtiğimiz ağustos ayında havan toplu saldırı düzenlenmişti. Saldırıda, Üsküdar Belediyesi ek hizmetler binası hasar görmüştü. Polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından, saldırının Karacaahmet Mezarlığı'na kurulan havan toplu düzenekle gerçekleştirildiği tespit edilmişti.

Polis, el yapımı bir havan topu, kullanılmamış 3 havan topu mermisi ve yerde duran çeşitli tarihlere ait gazeteler ile karşılaştı. Saldırganların izini bulabilmek için deliller incelemeye alındı. Ayrıntılı parmak izi araştırmasına başlandı. El yapımı havan topunun üzerinde bir adet parmak izi tespit edildi. Gazetelerin üzerinde yapılan incelemede de 3 parmak izi belirlendi. Buradaki parmak izlerinden birisinin havan topundaki parmak izi ile örtüştüğü anlaşıldı. Zanlıların tespiti için Terörle Mücadele Şubesi'nde daha önce gözaltına alınmış kişilerin parmak izleri ile karşılaştırma yapıldı.

Parmak izlerinin "Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet" ettikleri gerekçesi ile poliste kaydı bulunan 3 TKP'liye ait olduğu tespit edildi. Saldırganların kimliklerini belirleyen polis, zanlıları halen yakalayamadı. İncelemede havan topunun el yapımı, mermilerin ise TSK'ya ait olduğu belirlendi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*