El yazınız sizi ele veriyor

  • Giriş : 16.05.2008 / 17:34:00

Grafolog Zeynep Bornovalı, insanların el yazılarına bakarak hem karakter analizi yapıp hem de bir çok hastalığın teşhisini de koyabiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zeynep Bornovalı, canlı yayında el yazısından yaptığı analizlerle ekran başındakileri şaşırttı. Bir çok insanın çeşitli nedenlerle başvurduğu Zeynep Bornovalı, bir kağıda kişinin el yazısıyla yazılan satırlardan insanlar hakkında inanılmaz analizler ortaya çıkarıyor.

Harfler arası boşluklar, büyük harfler, satır içindeki boşluklar, son harfler gibi bir çok ipucuna bakarak, yazıyı yazan kişi hakkında ruhsal ve fiziksel bir çok analiz yapan Zeynep Bornovalı, bir çok şirketle yaptığı çalışmalarda iş başvurusu yapan kişilerin el yazılarından yaptığı karakter analizleriyle işe alınacak kişi hakkında bilgiler de veriyor.

Yurtdışında adli tıp vakalarında da grafologlara başvurulduğunu söyleyen Bornovalı, Türkiye'de henüz bu bilincin oluşmamasından da şikayetçi. Zeynep Bornovalı, "Ben bu bilimi tanıtmak için elimden geleni yapıyorum ama tek başıma ne kadar yapabilirim. Çocuklara bile Türkiye'de bu sistemi uyguluyorlar" diye konuştu.

Tehdit mektupları alan kişilerin kendisine başvurduklarını ve el yazılarından analizler yaptığını söyleyen Zeynep Bornovalı, kişiyi fiziğine kadar tarif ettiğini ve insanların şaşırdığını anlattı.

"Ben bir tek kalem kağıttan ayrıldıktan sonra olanları bilemem, bir tek onu göremem. Beyin neyi biliyorsa ben onu bilirim" diyen Zeynep Bornovalı, kişilik analizi, sağlık sorunlarının ortaya çıkarılması, kanserin erken teşhisi, arkadaşlık, evlilik gibi bir çok konuda el yazısı analizinden insanlarla ilgili çok detaylı bilgilere ulaşabildiğini anlattı.

Zeynep Bornovalı kimdir

Zeynep Bornovalı yaşamının yirmi yılı aşkın bir süresini grafoloji-yazıbilim'le geçirmiş durumda.Arnavutköy Amerikan Kız Koleji mezuniyeti sonrasında Ekonomi ve Antropoloji eğitimi gördü. Üniversite diplomasının ardından Ekonomi doktorasını tamamlamayarak hareketli bir yaşamın yollarını aradı.Uzun süre eğitmenlik ve çevirmenlik yaptı.

Grafoloji yaşamının büyük bir bölümünde onun en büyük tutkusu oldu.Ünlü kişilerin el yazılarına ulaşmada ona kolaylık sağladığı için yıllar boyunca gazetecilik yaptı. Yerli ve yabancı güncel ve tarihsel kişilerin el yazıları üzerinde araştırmalarını sürdürdü.

Kanser hastaları, ruh ve sinir hastaları üzerine ayrıntılı incelemelerde bulundu. Birçok vakada erken teşhise imkan vererek hastaların ve tıp çevrelerinin dikkatini çekti.

Uzun yıllar grafoloji bilimini yalnızca özel çevrelerde sınırlı sayıda seçkin kişiler için uyguladı. Şu anda "Yazı-Yorum" ismi altinda çeviri ve el yazısı inceleme faaliyetlerini sürdürüyor.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious