Elazığ Valisi Tokat Valiliğine atandı

Elazığ Valisi Tokat Valiliğine atandı.7393
  • Giriş : 10.07.2009 / 21:16:00

Elazığı Valisi Muammer Muşmal'ın, görevine yeniden iade edilmesi sebebiyle Vali Muammer Erol, karar ardından Tokat Valiliği'ne atandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elazığı Valisi Muammer Muşmal'ın, İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze alınmasının ardından mahkeme kararı ile görevine yeniden iade edilmesi sonucu, Elazığ'a atanan Vali Muammer Erol, karar ardından Tokat Valiliği'ne atandı.

Ocak ayında eski vali Muammer Muşmal'ın İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze alınmasının ardından yürütmenin durdurulması talebiyle Danıştay'a başvurmuştu. Mahkeme, müracaatı haklı görerek Muammer Muşmal'ın görevine iade edilmesi kararını verdi. Bu kararın ardından henüz altı ay önce Elazığ'a vali olarak atanan ve kısa sürede şehrin insanı tarafından çok sevilen Vali Muammer Erol ise Tokat Valiliğine atandı.

Vali Erol, yayımladığı veda mesajında, altı aylık süre içerisinde şehrin kültürel, sosyal, iktisadi ve kültürel gelişmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını ve bunları yaparken de halkın memnuniyetini önplanda tutmaya gayret sarf ettiğini söyledi. Elazığ'da bulduğu en güzel şeyin misafirperverlik, mertlik, dürüstlük ve vatanperverlik olduğunu vurgulayan Erol, Elazığlılardan helallik istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*