Elazığ'da dolandırıcılık operasyonu

  • Giriş : 24.02.2007 / 00:00:00

Elazığ'da çeşitli meslek gruplarından vatandaşları dolandırdıkları öne sürülen şebeke üyeleri, yapılan operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elazığ'da düzenlenen KARGO kod adlı operasyonla kendilerini çeşitli meslek gruplarına mensup göstererek esnaf ve vatandaşları dolandıran şebeke üyeleri yakalandı. Elazığ, Giresun ve Gaziantep'te eş zamanlı düzenlenen ve Kargo ismi verilen operasyonda 6 kişi yakalandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele müdürlüğü ekiplerinin, "Kentte bazı kişilerin postacı, kargocu ve ticaret odası görevlisi gibi davranarak, esnaf ve vatandaşlara teslim belgesi adı altında imzalattıkları senetleri icraya verdikleri, sahte belge düzenleyerek başkaları adına arazi alım ve satımı yaptıklarını belirlendi." denildi.

Ekiplerin bu yönde 16 mağdurdan 11'ine ulaşarak bilgiler aldığı belirtilen açıklamada, 6 ay süren ve Kargo adı verilen operasyonla Elazığ, Giresun ve Gaziantep'te eş zamanlı baskınlar düzenlediği vurgulandı. Düzenlenen operasyonda Elazığ'da, Ç.D, N.P ve E.T, Gaziantep'te V.S ve Giresun'da ise, R.T ile Y.D'nin yakalanarak Elazığ'a getirildiği belirtildi. Ayrıca, zanlıların evlerinde yapılan aramada başkaları adına tanzim edilmiş 6 senet, bir çek fotokopisi, 5 nüfus cüzdanı fotokopisi ile bir adet tapu senedinin ele geçirildiği vurgulandı.

Yine söz konusu örgüt içinde yer aldığı tespit edilen H.S'nin de 27 Kasım 2006 tarihinde yakalanarak Elazığ ceza infaz kurumuna teslim edildiği ve halen burada bulunduğu kaydedilen açılmada, "Şebekenin A.K isimli üyeside dolandırıcılık suçundan Sincan 1 nolu L tipi ceza infaz kurumunda tutuklu bulunmaktadır." şeklinde devam edildi.

Göz altına alınan zanlılar, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaparak, haksız menfaat temin etmek suçlarından tanzim edilen tahkikat ile Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious