Elazığ'da geniş çaplı operasyon başlatıldı!

Elazığ'da geniş çaplı operasyon başlatıldı!.9742
  • Giriş : 09.08.2008 / 23:30:00

Karakola düzenlenen ve bir askerin şehit edildiği taciz ateşinin ardından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK üyeleri akşam saat 18.15 sıralarında Arıcak ilçesine bağlı Bükardı Beldesi jandarma karakoluna yaklaşık 600 metre mesafede taciz ateşinde bulundu. Bu sırada Cem Havale isimli asker şehit oldu.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bingöl'den gelen kobra helikopterlerininde katıldığı ve yaklaşık 45 dakika süren operasyonla, bölge tank ve havan toplarıyla dövülerek, örgüt üyelerinin kaçış yollarının engellendiği bildirildi.

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karakola yaklaşık 600 metre mesafeden üç koldan ateş edildiğini belirterek, teröristlere termal kameralı tankla anında karşılık verildiğini söyledi.

Askerin atılan tek mermiyle şehit olduğunu ifade eden Muşmal, ''Yoğun şekilde cevap verilmiş. Bölgede son 15 gündür çok ciddi hareketlilik vardı. Teyakkuz halindeydik. Ama maalesef bir askerimiz şehit oldu. Bölgede operasyon çok geniş şekilde sürüyor. Onlardan da çok kayıp olduğunu düşünüyorum, ama tabi karanlık, sayı vermemiz mümkün değil'' dedi.

Şehit asker için yarın Elazığ Asker Hastanesi'nde tören düzenlenmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*