Elazığ'da silahlı hesaplaşma: 4 yaralı

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Elazığ'da 2 grup arasında çıkan silahlı çatışmada 4 kişi yaralanırken, 2'sinin hayati tehlikesi bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sanayi Mahalesi'nde 17. sokakta meydana gelen silahlı hesaplaşmada 2'si ağır, 4 kişi yaralanırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Sanayi Merkez Camii altındaki KIA servisine bir grupla gelen mobilyacı Ömer Bahçecioğlu ile Aslan Ateş arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrasında Ömer Bahçecioğlu ile Aslan Ateş birbirlerine rastgele kurşun yağdırmaya başladı.

Yaşanan silahlı çatışmada, Orhan ile oğlu Aslan Ateş ve akrabaları olduğu belirtilen Erkan Alkaya çeşitli yerlerinden yaralandı.

Ardından Turgay Ateş ise, Ömer Bahçecioğlu'nu vurarak olay yerinden kaçtı. Ömer Bahçecioğlu, Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, üzerinde 6 kurşun yarası tespit edildiği ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

KIA servisini işleten yaralılar Orhan ve oğlu Aslan Ateş ile Erkan Alkaya ise Elazığ Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Aslan Ateş ameliyata alınırken, hayati tehlikesini koruduğu öğrenildi. Orhan Ateş'in topuğundan yaralandığı ve durumunun iyi olduğu belirtilirken, Erkan Alkaya'nın ise sağ kol ve sol omuzundan kurşun yarası aldığı ifade edildi.

Silahlı çatışmanın neden çıktığı henüz tespit edilemezken, Aslan Ateş ile Ömer Bahçecioğlu arasında daha önceden bulunan husumetten kaynaklandığı belirtildi.

İsmi geçen iki kişide ağır yaralı oluğu için silahlı kavganın nedeni tam olarak belirlenemedi. Ayrıca Ömer Bahçecioğlu'ndan bir hafta öncede ruhsatsız bir silah alındığı belirtildi.

Yaşanan silahlı çatışmada 2 adet silahla birlikte bir çok bıçak ve kasatura ele geçirildi. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ikepleri olayla ilgili çalışma başlatırken, firar 3 şahsında yakalanmasına çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious