Elazığ'da silahlı kavga can aldı

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Elazığ'da yaşanan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybederken, 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre, Zahit Atıcı (47), Esra Atıcı (22) ve Şöhret Aydın(46) adlı 3 kişi, Aksaray Mahallesi Laleli Sokak'ta belirlenemeyen bir nedenden dolayı silahlı saldırıya uğradı. Olayda yardalanan Şöhret Aydın hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Diğer yaralılar ise Fırat Tıp Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Göğüs bölgesinden aldığı kurşun yaralarıyla ağır yaralanan Zahit Atıcı genel cerrahi bölümünde tedavi altına alınırken Atıcı'nın durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Ayak bölgesinden yara alan Esra Atıcı ise ortopedi polikliniğinde tedavi altına alınırken, durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Meydana gelen olayda, Şöhret Aydın ile Zahit Atıcı ve gelini Esra Atıcı, hastane ziyaretinden dönerken, daha önce aralarında husumet olduğu öne sürülen kişi tarafından rastgele açılan ateş sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Polisin olay yerinde yaptığı araştırmada 9 adet boş kovan buldu.

Bu arada saldırıda hayatını kaybeden Şöhret Aydın'ın oğlunun geçen yıl Akbuğday köyünde su yüzünden çıkan silahlı kavgada bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı ve zanlının Elazığ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunduğu öğrenildi. Silahlı saldırının geçen yıl köyde yaşanan su kavgasının uzantısı olduğunu düşünen polis ve jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı. Öte yandan olaydan sonra kaçan zanlının yakalanması için geniş çaplı çalışmalar sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious