Elazığ'da tarihi eser şebekesine darbe

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Elazığ'da 11 kişilik tarihi eser kaçakçısı yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Baskil ilçesi ve köylerinde bazı kişilerin tarihi eser kaçakçılığı yaptığı duyumunu alan Elazığ Baskil Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri operasyon başlattı. Bunun üzerine Baskil Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı ile operasyon başlatan jandarma ekipleri, 11 kişiyi yakaladı.

Yakalanan şahısların ikametgah ve işyerlerinde yapılan eş zamanlı aramalarda çeşitli dönemlere ait 202 adet Roma, Bizans ve İslami dönemlere ait sikke, 15 adet yüzük, 9 adet bileklik, 357 adet muhtelif süs eşyası, 1 adet çömlek olmak üzere toplam 585 muhtelif dönemlere ait eski eser ele geçirildi.

Ayrıca aramalarda 4 adet dedektör, 1 adet jeneratör ele geçirilmiş olup, firarda olan 4-5 şahsın ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Yine şüpheli şahısların ikametgahlarında yapılan aramada 1 adet 7,65 MM çapında tabanca ve şarjörü, 12 adet dolu fişek, 1 adet av tüfeği ile tüfeğe ait 10 fişek ve çeşitli dökümanlar ele geçirdi.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda S.G, M.B, M.G, N.B, A.K, A.Y, M. F. D, M. B, F. Ç, E. Y ve Y. K, yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious