Elden ele kitap kampanyası yarın başlıyor

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Trabzon Merkez İlçe ve Köyleri Dayanışma Derneği'nin (Mer-Köy-Der) organize ettiği ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de desteklediği elden ele kitap kampanyası yarın saat 13.00'da Meydan Parkı'nda başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye'de ilk olarak başlatılacak olan kampanya için ilk olarak bin adet kitap toplandı. Trabzon'da bulunan NT, Ra ve Üçyol kitap kırtasiye gibi iş yerlerinde oluşturulacak elden ele kitap stantlarında, herkes ücretsiz olarak kitap alıp okuduktan sonra başkalarının da okuması için tekrar yerine bırakacak. Ayrıca kişi okuduğu kitabı bir başkasına verip, o da okuduktan sonra diğerine vererek böyle bir kitap okuma döngüsü oluşturulacak.

Mer-Köy-Der Başkanı Aydın Kalaycı, amaçlarının bu kampanyayı Türkiye'ye yayarak insanları okumaya teşvik etmek olduğunu söyledi.

Kalaycı, "Tüm insanlara sesleniyorum. Okuduğunuz kitabı başkasına, o da okuyarak bir başkasına vererek elden ele kitap kampanyasını sürdürelim. Bütün Trabzonluları yarın 13.00'te başlatacağımız kampanyaya destek vermeye bekliyorum. Kampanyaya isteyen herkes kitap bağışında bulunabilir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious