Elektrik akımına kapılan 2 kişi öldü

  • Giriş : 12.06.2007 / 14:00:00

Tamir için çıktığı direkte elektrik akımına kapılan kişi ile onu kurtarmaya çalışan muhtar, yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan sağanak yağışın ardından, Mermer köyünün girişindeki elektrik trafosunda arıza oluşması nedeniyle, köydeki vatandaşlar TEDAŞ elektrik arıza servisini arayarak sorunun giderilmesini istedi.

Yola çıktığı bildirilen ekiplerin gelmesi beklenirken köy sakinlerinden bazıları kendi imkanları ile trafodaki arızayı gidermeye çalıştı.

Köyde elektrik tamir işlerinden anlayan 2 çocuk babası Cemal Çekirge (47), arızayı gidermek için trafonun asılı olduğu yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki direğe çıktı. Trafonun akımını kesmeye yarayan ayracı kapatmadan direğe çıktığı bildirilen Çekirge, arızayı gidermeye çalıştığı sırada elektrik akımına kapıldı.

Çekirge'yi kurtarmak için direğe çıkan köy muhtarı Tayyar Işık (57) da akıma kapıldı. Köy sakinlerinin kurtarma çabalarına rağmen Çekirge ve muhtar Işık, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Işık ve Çekirge'nin cesetleri otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious