Elektrik faturasını ucuzlatacak gelişme

Elektrik faturasını ucuzlatacak gelişme.11654
  • Giriş : 23.01.2009 / 18:00:00

TRT katkı payının düşürülmesinin ardından, elektrik faturalarını biraz daha ucuzlatacak bir uygulma...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elektrik faturalarında TRT katkı payının düşürülmesinin ardından, belediye katkı payının da düşürülmesi gündemde.

'Türkiye'de Güneş Enerjisi' ana temalı, Uluslararası Enerji Arenası'nda gazetecilerin sorularını cevaplayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, elektrik faturalarında belediye katkı payının kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Güler, "Elektrik faturalarındaki belediye payının düşürülmesiyle ilgili EPDK'dan size gelen bazı talepler olduğunu duyduk. Faturaların azaltılması yönünde sizin de bazı girişimleriniz olacak mı?" yönündeki soruya şöyle cevap verdi:

"Gayet tabii ki biz düzenleyici kurulla birlikte çalışıyoruz. Enerji politikamızın temelinde düzenleyici kurullar çok önemli bir fonksiyonu yerine getiriyor. Bu sadece bizim bakanlığımızla ilgili değil, Maliye Bakanlığı'nın sahasına da giriyor. Onlarla birlikte ele alacağız."

TRT payının düşürülmesine ilişkin bir soru üzerine de, görüşmelerin sürdüğünü, bunun sadece kendi bakanlığı ile ilgili olmadığını, Maliye Bakanlığı, Hazine'den Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın da ilgi sahasına girdiğini belirten Güler, "Onlarla birlikte alacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*