Elektrik kesintilerinin nedeni açıklandı

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Adapazarı'nın Serdivan beldesinde 1,5 aydır sıklıkla yaşanan elektrik kesintisinin nedeni açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kesintelerin sebebinin Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin Beşköprü -Yazlık Bağlantı yolu yapımı nedeniyle, Serdivan beldesinde yol güzergahına denk gelen elektrik direklerinin yer değişimi sırasında iş güvenliği nedeniyle ve tesis çalışmalarında zorunlu olarak enerji kesintisi yapılmasından kaynaklandığını belirtildi.

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) İl Müdürü Yılmaz Aslan, son birbuçuk aydır Serdivan'da sık sık yaşanan enerji kesintilerine ilişkin açıklama yaparak, enerji kesintilerinin Büyükşehir Belediyesinin Beşköprü Yazlık Bağlantı yolu yapımı nedeniyle, Serdivan Beldesi'nde yol güzergahına denk gelen elektrik direklerinin yer değişimi sırasında iş güvenliği nedeniyle ve tesis çalışmalarında zorunlu olarak enerji kesintisi yapılmasından kaynaklandığını söyledi.

Yol çalışması yapılırken, aynı zamanda elektrik direklerinin yer değişimini Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığını belirten Aslan, belediyenin yer değişimi sırasında kendilerinden güvenlik amacıyla enerji kesintisi talebinde bulunduğunu açıkladı. Bu kapsamda İşletme Bakım ekiplerimiz enerji kesintisi yapılması istenen zaman aralıklarında o bölgede elektrik kesintisi yapmak zorunda kaldığını dile getiren Aslan, şunları söyledi:

"Serdivandaki enerji kesintilerinin hemen hemen her gün yapılmak zorunda kalınıyor.17 Ağustos 2006 tarihinden bugüne değin Büyükşehir Belediyesi'nin yol yapımı nedeniyle enerji kesintisi talebi üzerine, Serdivan Beldesi'nin muhtelif yerlerinde toplam 36 kez ve 300 saat programlı enerji kesintisi yapılmak zorunda kalındı. Çalışma esnasında meydana gelen arızalar ve program dışı kesintiler ile mevsimsel olarak meydana gelen arızalar dolayısıyla da enerji kesintileri oluşuyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious