Elektromed, Gökçek'e ateş püskürdü

Elektromed, Gökçek'e ateş püskürdü.12333
  • Giriş : 13.06.2009 / 18:04:00

Başkent Gaz için verdiği 50 milyon dolarlık teminatın yanmasının ardından Elektromed Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elektromed, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin cevabının bile tek başına Başkent Doğalgaz'ın özelleştirme ihalesinin şeffaf olmadığını ve bilgilerin gizlendiğini belgelediğini iddia etti. Elektromed'den yapılan yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin dün yaptığı basın açıklamasının kamuoyunu yanıltma ve hatalarını gizleme amacıyla yapıldığı savunularak, ''Avukatımızın gayet iyi niyetle ve medeni bir ilişki gereği usulen yazmış olduğu teşekkür mesajı dahi alakasız şekilde kullanılmıştır'' denildi.

"BİZ ŞEFFAF DAVRANDIK"

Büyükşehir Belediyesi'nin, ''İdaremiz, ihaleye hazırlık, ihale ve ihale sonrası aşamaları tamamen şeffaf olarak yürütmüştür'' ifadesini kullandığı hatırlatılan açıklamada, Elektromed tarafından, Ankara Belediyesi'nin avukatına, Başkent Gaz'a açılan davalarla ilgili bir soru sorulduğu ve alınan cevapta, ''Böyle bir dava yoktur'' denildiği kaydedildi ve şöyle devam edildi:

''Bu cevap bile tek başına bu ihalenin şeffaf olmadığını ve bilgilerin gizlendiğini belgelemektedir. Ankara 6. Asliye Ticaret Mahkemesinin bu dosyası, avukatımızın teşekkür ederek almış olduğu evrakların içerisinde bulunmamaktadır. Ayrıca bu dosyanın varlığı Ankara Belediyesi tarafından inkar edilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı basın açıklamasında Baymina konusunu da çarpıtmıştır. EGO lehine mahkeme tarafından verilen karar, Danıştay 13. Dairesi tarafından 18 Kasım 2008 tarihinde durdurulmuştur. Danıştay'ın bu kararı da firmamızdan gizlenmiştir. Bu konu ile ilgili olarak tarafımıza herhangi bir bilgi kesinlikle verilmemiştir.''

Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'ne Elektromed'in sorduğu sorularla ilgisiz cevaplar verildiği de belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*