Eleştirildiği kadar kötü oynamıyoruz

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Galatasaray'ın eleştirildiği kadar kötü futbol oynamadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Gerets, Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux ile oynanan ve berabere biten karşılaşmanın ardından basında Galatasaray ile ilgili bir telaş yaratıldığını belirterek, "O maçta oldukça başarılıydık. Rakibe hiçbir pozisyon vermedik. Bulduğuklarımızdan yararlanamınca sahadan bir puanla ayrılmak zorunda kaldık. Bu maçtan sonra bir çok spekülasyon yaratıldı. Olaylar o kadar karıştırıldıki taraftarlara gerçeği söylemek zorundayız" diye konuştu.

Kamuoyunda "Galatasaray'da neler oluyor" dedirtecek bir ortam oluşturduğunu belirten Gerets, "Ligdeki son Denizlispor maçı hariç köt bir Futbol oynamadığımızı düşünüyorum. Bildiğimiz ve istediğimiz seviyede yolumuza devam ediyoruz. Bizim burdaki tek eksiğimiz gol vuruşlarındaki eksikliğimiz. Gol yollarındaki etkinliğimiz arttırmak mecburiyetindeyiz" dedi.

- ''HAKAN HASTA OLDUĞU İÇİN OYNAMADI'' -

Öte yandan basın toplantısında Gerets, son üç gündür medyada yer alan Hakan Şükür'ün Bordeaux maçında oynamaması ile ilgili olarak da, şöyle konuştu;

"Hakan ile Denizlispor maçı öncesi konuştum. Bu maçta dinlen ve Şampiyonlar Ligi maçında oyna dedim. Ancak Hakan Denizlispor maçında oynamak istediğini söyledi. Maçtan sonra hastalığı arttı. İki gün antibiyotik tedavisi gördü. Bu durum vucudunu daha dirençsiz hale getirdi. Hakan'ın Bordeaux maçında oynamaması bir gereklilikti. Hastalığından dolayı dün ilkkez ciddi bir şekilde takımla çalıştı. Aldığı antibiyotiklerin de etkisiyle hala hazır değil. Onun Bordeaux maçında oynamamasının tek nedeni hastalığıdı. Şu anda iyileşmeye devam ediyor. Hafta sonu bir aksilik olmazsa sahadaki yerini alacak."

- "LUCESCU, HAVALİMANINA GELİRSE ARKADAŞLARIM BANA SÖYLEYECEK" -

Öte yandan bir basın mensubunun takımdan gönderileceği ve yerine hoca arayışlarının başlandığı şeklinde çıkan haberlerden rahatsızlık duyup duymadığı şeklindeki bir soruya Gerets, espirili bir şekilde şu cevabı verdi:

"Benim havalimanında yeterince arkadaşım var. Eğer Mircea Lucescu havalimanına inerse hemen bana bildirecekler."

- BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ" -

Belçikalı çalıştırıcı, hafta sonu ligde Beşiktaş ile oynayacakları derbiyi kazanmak istediklerini kaydederek, "Futbolda hep vardır kazanırsanız cennette, kaybederseniz cehennemdesiniz. Onun arası bir olasılık oluşamıyor. Biz bu maçı kazanarak üç puanın sahibi olmak istiyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious